MojAndroid

Čínska spoločnosť LeEco sa chce zrejme trochu diverzifikovať a okrem smartfónov prináša aj niečo nové. V tomto prípade je to inteligentný bicykel. Hoci nejde o prvý bicykel svojho druhu, stále ide o veľmi zaujímavý dopravný prostriedok, ktorý stojí za pozornosť. Zaujímavosťou riešenia od LeEco je aj vlastná hardvérová výbava a vlastný operačný systém, s ktorým bicykel prichádza.

Spoločnosť predstavila hneď dva modely. LeEco Smart Road Bike je určený na bežné cesty. Váži 8,4 kg a ponúka karbónový rám Toray T700. Model LeEco Smart Mountain Bike je určený do náročnejšieho terénu a prichádza s 27,5″ kolesami a hmotnosťou 12,2 kg. Najzaujímavejšou funkciou bicyklov je ale ich 4″ obrazovka, za ktorou sa ukrýva vlastný procesor a aj softvér.

Bicykle ponúkajú procesor Snapdragon 410, systém BikeOS postavený na Androide 6.0 Marshmallow a batériu s kapacitou 6 000 mAh. Používatelia môžu sledovať svoju trasu vďaka špeciálne upraveným cyklistickým mapám z HERE Maps a tiež môžu prehrávať hudbu. Zaujímavou funkciou je tiež možnosť sledovať na mape pohyb ostatných inteligentných bicyklov LeEco. Samozrejmosťou je prídavná aplikácia, ktorá komunikuje so systémom v bicykle a ktorá vám umožní prezerať si informácie z jázd aj na obrazovke vášho smartfónu. Bicykle sú vybavené aj celým radom senzorov – GPS, akcelerometer, kompas, barometer, senzor svetla a tachometer. Všetka táto elektronika je chránená voči ostriekaniu vodou certifikátom IP54. Oba bicykle sa budú v USA predávať už v druhom štvrťroku tohto roku za zatiaľ neznámu cenu.

Zdroj: Android Police

5.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+