MojAndroid

Dnes, 25. októbra 2020, nás v poobedňajších hodinách zaplavila veľmi smutná správa. Hlava juhokórejského giganta Samsung, Lee Kun-hee, dnes definitívne opustila tento svet. V peknom veku 78 rokov za sebou zanechal jednu z najznámejších spoločností na povrchu zemskom.

Náš tip
Samsung Galaxy S20 FE dostáva aktualizáciu, ktorá opravuje problémy s dotykmi

Lee Kun-hee nás dnes definitívne opustil

Lee Kun-hee nespravil z firmy Samsung iba podnik, v ktorom sa vyrába široké spektrum elektroniky a predovšetkým smartfónov. Logo Samsung je aj vďaka tejto už zosnulej osobe známe skoro pre celučičký svet.

Podľa webu The Guardian sa pod vedením Leeho juhokórejský gigant stal svetovo najväčším producentom smartfónov a pamäťových čipov. Známy pre svojrázny životný štýl, Lee ostal odkázaný na lôžko kvôli infarktu z roku 2014. O jeho zdravotnom stave bolo známych iba veľmi málo informácií, takže jeho posledné dni života boli akýmsi tajomstvom.

Pod vedením Leeho sme sa dočkali skutočne parádnych zariadení s logom spoločnosti Samsung

“S veľkým zármutkom oznamujeme úmrtie Kun-hee Lee, predsedu spoločnosti Samsung Electronics.” uvádza sa vo vyhlásení spoločnosti. “Predseda Lee zomrel 25. októbra so svojou rodinou, vrátane podpredsedu Jay Y Leeho po jeho boku.” Už bývalý riaditeľ sa dožil slušných 78 rokov.

Tento spravil zo spoločnosti giganta. Smartfóny od Samsungu sú prelomové a tie najdrahšie kúsky ponúkajú najpokročilejšie technológie. Veríme, že Lee firme a svojim zamestnancom priniesol skvelé základy, ako sa pre celosvetovo známu spoločnosť patrí. Dúfame, že sa Samsung bude posúvať ďalej aj v rukách nástupcu pomysleného “trónu”.

25.10.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+