MojAndroid

Virtuálna realita je v tomto roku na vzostupe a nemyslíme tým len tú počítačovú. Mobilná VR je tu s nami už pár rokov, keď prišli na trh headsety ako Gear VR od Samsungu alebo Cardboard od Googlu. A práve druhá menovaná spoločnosť predstavila tento rok platformu Daydream, ktorá poskytne niektorým Android zariadeniam nové možnosti.

Vďaka tomuto nárastu prichádzajú na trh aj ostatní výrobcovia s užitočným príslušenstvom. Jedným z nich je Leap Motion. Táto spoločnosť vyrába pohybové ovládače, ktoré si môžete pripnúť na VR headset. Tieto ovládače monitorujú vaše ruky tak presne, že dokonca každý jeden prst je zaznamenaný a zobrazený na obrazovke vo virtuálnej scéne. To znamená, že môžete ovládať prostredie okolo vás len s holými rukami, resp. bez potreby ovládača. Video vám ukáže, ako to funguje v praxi.

Momentálne ovládače od Leap Motion podporujú len VR headsety pre počítače ako sú HTC Vive a Oculus Rift. Avšak mobily sú dnes taktiež veľmi výkonné a VR začína byť populárne aj na tejto platforme, preto začal vývoj aj pre tento obrovský trh. Podľa ich vlastných slov navrhli úplne nový ovládač, ktorý bol prerobený od základov a vytvorený s menšou spotrebou a veľkosťou. Novinku zatiaľ testujú s Gear VR.

Leap Motion

Ak ste vývojári pre VR platformu a zaujal vás tento ovládač, môžete si stiahnuť celé SDK na stránke Leap Motion a prispôsobiť si vaše VR hry a aplikácie. Tento ovládač prináša viac prirodzený a intuitívny zážitok, ktorý vás plne ponorí do virtuálneho sveta.

Zdroj: Phandroid

7.12.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+