MojAndroid

Pre ľudí, ktorí by radi na svojom smartfóne používali launcher z nových Pixelov, sa pred nedávnom objavil výborný Rootless Pixel Launcher od developera s menom Amir Zaidi. Launcher fungoval bez nutnosti rootu na každom Android telefóne s verziou systému 5.0 a vyššie. Mal čistý dizajn bez ďalších väčších možností úprav. To na jednej stranu niektorým vyhovuje, ale pre druhých to môže znamenať nevýhodu. Ako odpoveď na to developer s menom hundeva teraz predstavuje výsledok svojej práce nazvaný Lean Launcher.

Náš tip
Stiahnite si Android One launcher zo Xiaomi Mi A1

Ten je založený práve na tretej verzii Rootless Pixel Launcher, ale prináša pár vylepšení. Pokiaľ nemáte radi vyhľadávacie pole Google na spodku obrazovky, tak ho teraz môže jednoducho skryť. Taktiež môžete skryť tzv. At a Glance widget zobrazujúci informácie z kalendára alebo informácie o doprave. Ďalej sa dá skryť vyhľadávacie pole v zozname aplikácií alebo zamknúť rozmiestnenie widgetov a aplikácií na ploche. Poteší aj možnosť vybrať si trvalo svetlú alebo tmavú tému, ktorá sa doteraz menila podľa pozadia plochy. Vďaka týmto možnostiam pôsobí Launcher štíhlejšie. Lean Launcher si môžte stiahnuť na tomto linku.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+