MojAndroid

Po výrobcom procesorov a čipov ako NVIDIA, Qualcomm, vstupuje na trh s mobilnými telefónmi aj výrobca Intel s najnovším modelom  Lava Xolo X900, prvým smartfónom poháňaným procesorom Medfiled. Smartfón sa objavil v predaji v Indii za 419 amerických dolárov a v benchmarkom dosiahol pomerne zaujímavé výsledky.

Lava Xolo X900 je poháňaný procesorom Medfield s jedným jadrom s taktovaním 1,6 GHz Intel Atom Z2460 a ukazuje sa, že môže konkurovať aj viac jadrovým zariadeniam dostupným na trhu.

V testoch Anandtech boli podrobené smartfóny rôznym testom výkonu, rýchlosti vykresľovania, testu nízkej úrovne FP výkonu, výkonu grafiky a životnosti batérie. V niektorých testoch Lava Xolo X900 porazilo takých velikánov na trhu ako je HTC One S alebo HTC One X, čo spôsobilo veľké prekvapenie. Veľmi dobre obstál procesor Medfield aj v porovnaní s konkurenčnými dvojjadrovými zariadeniami ako Samsung Galaxy S2, LG Optimus 3D alebo Motorola RAZR Maxx Droid.

Xolo X900 vynikal najmä vo výkone Javascriptu, kde jednoznačne porazil všetkých svojich konkurentov, vrátane HTC One X, a podľa testov BrowserMark a Linpack skončil tesne za HTC One S a HTC One X.

Slabým miestom, podľa meraní, je pre Lava Xolo X900 výkon grafického procesora, ktorý bol vyhodnotený ako priemerný. Taktiež priemernými hodnotami oplývala výdrž batérie.

Parametre Lava Xolo X900 obsahujú 4 palcový displej s rozlíšením 1024 x 600 pixlov a je vybavený procesorom Intel 1,6 GHz Intel Atom Z2460 Medfield. Prináša 1 GB RAM, 16 GB úložného priestoru 8Mpix zadný fotoaparát a 1,3Mpix predný.  Poháňaný je Androidom 2.3 Gingerbread, ktorý však dostane aktualizáciu na Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Ako sme už spomenuli, cena je stanovená na 419 amerických dolárov (318 €) na indickom trhu a pravdepodobne sa na trhu v Európe neobjaví.

Zdroj, foto: AndroidCommunity,  Anandtech

28.4.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+