MojAndroid

V predchádzajúcom článku sme vybrali najlepšie launchery podľa redakcie. Sú to aplikácie, ktoré buď aktívne používame alebo sme nedávno používali. Nezabudli sme sa vás opýtať, aké launchery používate vy. Mnoho z vás je verných tým predinštalovaným. Či už sa jedná o Experience od Samsungu, MIUI od Xiaomi alebo EMUI od Huawei. V neposlednom rade sem patrí aj OxygenOS, ktorý do svojich zariadení inštaluje spoločnosť OnePlus. Našli sa aj takí používatelia, ktorí používajú alternatívne launchery a tu je zoznam tých najlepších.

Poco Launcher

Akonáhle sa objavil smartfón Pocophone F1, ktorý vzbudil vlnu záujmu, začali vznikať aj rôzne launchery, ktoré napodobňovali jeho používateľské rozhranie. Najvydarenejším z nich je práve Poco Launcher, ktorý ho kopíruje najlepšie. Jedná sa o veľmi šikovnú a zaujímavú alternatívu k tým predinštalovaným. V Google Play sa teší mnohým stiahnutiam a aj výborným hodnoteniam. Po tom, ako sme ho vyskúšali, musíme s pozitívnymi hodnoteniami len súhlasiť. Launcher funguje krásne, plynule. Používateľské rozhranie je veľmi prívetivé. Do menu aplikácií sa dostanete potiahnutím prsta zdola nahor, avšak to môže byť rozdelené ešte do niekoľkých tabov, ktoré si viete upraviť podľa seba. Šikovná funkcia, ktorá pomôže hlavne používateľom, ktorí majú nainštalované väčšie množstvo aplikácií. Okrem vytvárania štandardných zložiek majú tak používatelia ďalší šikovný spôsob, ako svoje aplikácie usporiadať.

Verzia: 2.6.0.6
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.6.0.6
Aktuálna cena: Zdarma

Apex Launcher

Starý známy launcher, ktorý sa v Google Play už nejaký ten piatok nachádza. Jedná sa o veľmi slušnú alternatívu, s ktorou budete určite spokojní. Množstvo stiahnutí a výborné hodnotenia hovoria sami za seba. Nechýbajú všetky funkcie, ktoré má poriadny launcher obsahovať. Dobrá optimalizácia a jednoduché ovládanie sú tiež výhodou. Launcher si jednoducho upravíte presne podľa seba, nechýba podpora ikôn tretích strán a samozrejmosťou je aj možnosť pridávania widgetov.

Verzia: 3.3.3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.3.3
Aktuálna cena: Zdarma

Lawnchair

Táto aplikácia bola dlho v beta testovaní, no už v tejto verzii fungovala viac, než dobre. Skúšali sme ju aj v redakcii a nenašli sme žiadny problém. Pred nejakým časom však vývojár vypustil do sveta plnú verziu a určite sa bolo na čo tešiť. Základným identifikačným znakom tejto aplikácie je jej jednoduchosť a prehľadnosť. Ak sa vám páči launcher, ktorý je predinštalovaný v Pixeloch, budete spokojní aj s týmto. Veľkou výhodou je jeho výborná odladenosť. Všetko je rýchle a bez sekania. Neplatí to len pre tie najvýkonnejšie smartfóny, ale tento launcher funguje svižne aj na menej výkonných mašinách. Čo sa funkcií týka, samozrejmosťou je možnosť pridávania widgetov na domovskú obrazovku a nechýba ani menu aplikácií, do ktorého sa dostanete gestom potiahnutia prsta zdola nahor. Pokiaľ máte svoj obľúbený balíček ikôn, nebudete sklamaní. Podporované sú aj tie.

Verzia: 1.2.0.1878
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.2.0.1878
Aktuálna cena: Zdarma

Smart Launcher Pro 3

Nakoniec jedna špecialitka. Smart Launcher sa tvári ako klasický launcher, no ak sa chcete odlíšiť, bude určite dobrou voľbou. Domovská obrazovka obsahuje určitý počet ikôn, ktoré môžu byť zoskupené buď v kruhu alebo štandardnej matici na spodku obrazovky v dvoch radoch. Do nich si pridáte aplikácie, ktoré používate najčastejšie, aby ste k nim mali rýchly prístup. Menu aplikácií je riešené zaujímavo. Dostanete sa doň pomocou ikonky na domovskej obrazovke a je rozdelené do niekoľkých tabov. tie si môžete upraviť podľa seba, pridať či odobrať. V taboch sa už nachádzajú aplikácie, ktoré si zvolíte. Launcher je rýchly a spoľahlivý, no neponúka také množstvo úprav domovskej obrazovky, ako konkurencia.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: 9,49 €
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: 9,49 €

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip
Najlepšie kalkulačky pre Android | Tipy čitateľov

Náš tip
Najlepšie Android aplikácie na správu súborov | Tipy čitateľov

Náš tip
Najlepšie Android kalendáre | Tipy čitateľov

14.12.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+