MojAndroid

Android 4.0 sa od svojho predstavenia vďaka svojej rýchlosti a dizajnu prostredia stal veľmi obľúbeným. Okrem iného o tom svedčí aj fakt, že vývojári spoločnosti Google priniesli aj ďalšie dve verzie operačného systému v podobnom dizajne. Nie všetci sa však vo svojich zariadeniach dočkali aktualizácie na Android vo verzii aspoň 4.0 Ice Cream Sandwich, no predsa by si radi prostredie tejto verzie Androidu užívali na svojom Android zariadení. Pre nich je ideálnym riešením launcher. Napríklad LauncherAdvanced, ktorý si predstavíme dnes.

    

AdvancedLauncher je plnohodnotná nadstavba pre váš operačný systém Android vo verzii 1.6 až 4.1. Majitelia zariadení s Androidom 4.2 Jelly Bean si na podporu budú musieť ešte chvíľu počkať. Na dobré sa však oplatí čakať, čo platí aj pri tomto launcheri. AdvancedLauncher je totižto naozaj veľmi zaujímavou aplikáciou, ktorá by mala vyhovieť aj najnáročnejším používateľom. Nechýba mu totižto žiadne z nastavení a dokonca ponúka aj funkcie, ktoré v mnohých pokrokových launcheroch ani nenájdete.

    

Okrem toho, že bol AdvancedLauncher vytvorený so zámerom čo najrýchlejšieho a prehľadného prostredia, nechýba mu takmer nič. Okrem pokročilých nastavení pre domáce obrazovky, ponúka tento launcher aj nastavenia pre menu s aplikáciami či widgety. Na pokojne aj 7 domácich obrazovkách si môžete nechať zobraziť až 8×8 ikon. Počet domácich obrazoviek a ikon môžete samozrejme ľubovoľne a kedykoľvek upravovať. Pre domáce obrazovky je dostupné aj nastavenie pre rýchlosť prechodu, akcie po použití gesta a ďalšie možnosti.

    

Menu s aplikáciami ponúka možnosť zobrazenia až 6×6 ikon, čo umožňuje zobraziť na jednej stránke veľké množstvo obsahu. To je výborné hlavne v prípade, že ste tzv. “geek-om”, ktorý má nainštalovaný obrovský počet aplikácií a hier. Prepínanie medzi nimi bude vďaka bohatej ponuke ikon na jednu stránku oveľa jednoduchšie. V draweri s aplikáciami si môžete zvoliť aj pozadie ľubovoľnej farby. Ak sa vám nepáči rozdelenie aplikácií po stránkach, môžete si v nastaveniach zvoliť vertikálne listovanie a prehliadať aplikácie posunom prstu hore a dole. Veľmi nás potešila aj možnosť zmeny témy, ktorú však ešte nevyužijete, nakoľko autori žiadnu tému ešte nevyrobili. Určite sa však na túto funkciu v blízkej budúcnosti tešíme.

    

AdvancedLauncher má nespočetne veľa výhod a perfektných funkcií, no ako sa hovorí – nič nie je dokonalé. A to platí aj tu. Počas krátkeho používania sme si v tomto launcheri všimli niekoľko nevýhod a nedostatkov. Medzi ne musíme zaradiť napríklad príliš malé ikony v docku na domácej obrazovke a rovnako nás nepotešilo, že ani na zariadení s Androidom 4.0+ nedokážete vytvoriť na domácej obrazovke zložku pretiahnutím ikony aplikácie nad druhú ikonu. Zložky tak môžete vytvárať len klasicky, dlhším podržaním prstu na domácej obrazovke a zvolením možnosti Vytvoriť zložku.

     

Celkovo však hodnotíme AdvancedLauncher pozitívne. Na to, že je dostupný len niekoľko týždňov, ide o veľmi prepracovaný launcher, ktorý by v blízkej budúcnosti mohol byť konkurenciou, prípadne alternatívou, launcherov, akými sú Nova, či Apex Launcher. Viac si o AdvencedLauncher môžete prečítať priamo na XDA fóre, kde sa tento launcher vyvíja ako open source, prípadne si ho môžete rovno stiahnuť a vyskúšať – tu je odkaz. V komentároch nám píšte, ako sa vám tento launcher páči a v čom vidíte jeho výhody a nevýhody.

Zdroj: XDA 

2.1.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+