MojAndroid

Google už dávno nie je iba spoločnosťou, ktorá ponúka prepracovaný nástroj na vyhľadávanie na internete. Technologický gigant ponúka vlastné softvérové služby, najrozšírenejší mobilný operačný systém na svete a mnohé ďalšie služby a produkty. Google tiež patrí medzi spoločnosti, ktoré experimentujú s novými technológiami a nápadmi. Z dielne spoločnosti vyšli aj autá ovládané umelou inteligenciou a v najbližších rokoch možno uvidíme na nedostupných miestach aj balóny, ktoré budú rozširovať dostupnosť internetového pripojenia.

Najnovšie správy naznačujú, že Larry Page začal zhruba pred rokom nový projekt Google 2.0. Informácie o ňom boli zatiaľ známe iba vo vnútri spoločnosti, no teraz unikli niektoré detaily, ktoré naznačujú naozaj vysoké ambície. Google sa chce zamerať okrem rozširovania internetu do nedostupných oblastí aj na ďalšie humanitárne problémy. Zdá sa, že množstvo prostriedkov, ktorými spoločnosť disponuje, môže pomôcť dosiahnutiu naozaj neuveriteľných cieľov. Medzi ne patrí napríklad stavba efektívnejšieho letiska či modelového mesta, ktoré by mali slúžiť ako maketa k tomu, ako by mala vyzerať infraštruktúra v modernej budúcnosti. Pre zdokonalenie týchto myšlienok bola vytvorená laboratórna skupina Google Y. Tá sa zameriava na ešte dlhodobejšie ciele ako aktuálna skupina Google X, ktorá je vedená ďalším popredným predstaviteľom spoločnosti Sergejom Brinom.

google-self-driving-cars-cover

Zatiaľ nie je zrejmé, či sú tieto informácie pravdivé. Vzhľadom na súčasnú situáciu v spoločnosti a množstvo ambicióznych projektov to je veľmi pravdepodobné. Je totiž veľmi ľahké predstaviť si, že ak chce Google napredovať a zväčšovať svoje pole pôsobnosti, naozaj bude musieť čeliť obrovským výzvam. Spoločnosť kraľuje technologickému priemyslu a zamestnáva množstvo popredných odborníkov. Tí každodenne riešia problémy a prichádzajú s nápadmi a riešeniami, ktoré už v minulosti veľakrát pretvorili technologický ale aj ostatný svet. Bude preto zaujímavé sledovať pôsobenie spoločnosti aj v ďalších oblastiach, do ktorých môže priniesť množstvo vylepšení a praktických noviniek. Na svete je asi iba málo spoločností, ktoré by si mohli dať za cieľ dosiahnuť niečo takéto, no ak by sa to niekomu malo podariť, Google je zrejme tým najlepším kandidátom.

Zdroj: The Information via The Verge

18.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+