MojAndroid

Viacero spoločností už má svoj smartfón – a pritom je gro ich výroby v úplne inom odvetví. Či už je reč o smartfóne výrobcu superšportiakov Lamborghini, alebo Hyundai či dokonca výrobcu známych bateriek Energizer. Do smartfónového priemyslu aktuálne vstúpil aj výrobca áut značky Land Rover. Smartfóny mu pritom vyrába spoločnosť Bullitt, ktorá robí telefóny aj pre CAT či Kodak. Land Rover Explore ohlásili na outdoor-športovej výstave ISPO v Mníchove.

Náš tip
CAT S41: Pracant do terénu | RECENZIA

O smartfóne zatiaľ toho veľa nevieme, no už na prvý pohľad je jasné, že smartfón je tu pre nadšencov autdooru či náročnejšej práci v teréne. Nie len robustnosťou je však tento smartfón zaujímavý. Výraznou črtou je aj fakt, že sa mu dá k zadnej časti pomocou magnetov a pinov prichytiť modul, tzv. Adventure Pack. Ten obsahuje posilňovač GPS signálu a dokonca aj 3400 mAh batériu. Samotný smartfón má pritom 4000 mAh batériu. V module sú ďalej integrované aj mapové podklady v podobe mapovej aplikácie ViewRanger. Pri tomto type modularity sa spoločnosť zrejme trochu inšpirovala modulmi Moto Mods, ktoré využíva Lenovo Motorola. Tie sa prichytávajú na zadnú stranu série Moto Z pomocou magnetov a pinov.

Špecifikácie Land Rover Explore zatiaľ utajené

Ďalšie špecifikácie nie sú známe, no smartfón bude spĺňať rôzne certifikácie odolnosti či vojenské štandardy. Bullitt vraj povedal, že nový smartfón si poradí s extrémnymi teplotami, pádmi a aj slanou vodou. Prvé dojmy z pripravovaného zariadenia nám sprostredkoval Tyger, ktorý mal možnosť nový Land Rover Explore držať v rukách:

 

 

Smartfón a jeho špecifikácie oficiálne spoznáme na výstave MWC 2018 v Barcelone, kde bude mať zastúpenie aj naša redakcia.

Zdroj: foto tyger.sk, gsmarena.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+