MojAndroid

Spomínate si na recenziu spätného zrkadla, ktorú som napísal skoro pred dvoma týždňami? Niečo podobné sa dá zohnať aj u nás od značky Lamax. Zrkadlo Lamax S9 Dual má aj zadnú kameru, ktorú umiestnite na zadné sklo a väčšinu funkcií, ktoré má moje zrkadlo z recenzie. Dokonca aj niečo naviac, uvádza Mobilmania.

LAMAX S9 Dual

Lamax S9 Dual: Inteligentné zrkadlo bez Androidu

Montuje sa rovnako ako to moje – zacvaknutím na pôvodné spätné zrkadlo. Má však prekvapivo vysokú cenovku a to je ešte bez Androidu. Poslúži vám na zhotovenie záznamového materiálu v prípade nehody, ale má aj pár pomocných funkcií. Napríklad funkcie spoločné s mnou recenzovaným zrkadlom – LDWS a FCWS. Tieto dve nič nehovoriace funkcie znamenajú, že zrkadlo vás upozorní, ak vybočíte z vášho pruhu a varuje o vozidle, ktoré je príliš blízko pred vami.

Predná kamera poskytne 150 stupňový uhol snímania a zadná zase 130 stupňový. Zrkadlo podporuje aj hlasové príkazy (to, ktoré som recenzoval ich nepodporuje) a spustíte ich povelom “Lamax, photo” a zrkadlo vytvorí fotky z oboch kamier. Kamery sa automaticky zapnú pri naštartovaní a radar ponúka aj databázu radarov z 37 krajín (Slovensko je otázne). Zrkadlo zaznamenáva údaje o rýchlosti a polohe z GPS snímača a cez Wi-Fi komunikuje s telefónom. Smartfón pripojíte pomocou aplikácie. Cez ňu viete zrkadlo aj na diaľku ovládať.

Obe kamery sú 2 MP a tvoria záznam v rozlíšení Full HD vo formáte MOV. Zadná kamera podporuje parkovací režim, takže vám pomôže s parkovaním. Zrkadlo obsahuje aj G-senzor, ktorý zapne nahrávanie v prípade nehody do vášho zaparkovaného vozidla.

Záber z kamier nie je nič extra, ale je porovnateľný s recenzovaným spätným zrkadlom:

Je dostupné v našich obchodoch.

datart affiliate LAMAX S9
hej sk affiliate LAMAX S9
alza affiliate LAMAX S9
LAMAX S9
mp3.sk affiliate LAMAX S9

Náš tip
Spätné zrkadlo s Androidom a kamerami: Test Bluavido 12″ AC29

9.6.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+