MojAndroid

Vzdelávací program pre študentov v Indii priniesol v minulosti zaujímavý kúsok v podobe tabletu, ktorý dosiahol predajnú cenu len 35 dolárov. Dnes sa chystá jeho nástupca druhej generácie, ktorý by sa mal predávať za cenu o niečo vyššiu od svojho predchodcu, a to 40 dolárov, pod názvom Aakash 2. Na indický trh by sa mal dostať niekedy v apríli tohto roku.

Aakash 2 tablet, taktiež známy ako Ubislate 7, dostáva vylepšenie v podobe hardvérových komponentov a okrem toho by mal mať aj dlhšiu výdrž batérie, ktorá v porovnaní s poprednými zariadeniami v tomto segmente nie je nijako oslňujúca.

Nový tablet  Aakash 2 bude disponovať 7 palcovým, dotykovým  displejom, srdcom zariadenia bude 700 MHz ARM Cortex-A8 procesor, 512 MB ​​RAM a doplnený bude o 3200 mAh batériu s výdržou tri hodiny. Aj keď posledný parameter je skôr zarážajúci, musíme si uvedomiť, že predchodca Aakash 2 mal výdrž batérie len na úrovni dvoch hodín a procesor 366 MHz ARM 11. Nová verzia by mala byť rýchlejšia a mala by byť vybavená aj prístupom do Google Play Store. Životodarnou tekutinou v podobe softvérovej výbavy bude v tomto prípade Android 2.2 Froyo.

Zdá sa, že veľmi lacné Android zariadenia, s pomerne nízkymi parametrami, sa stávajú hitom. Musíme si uvedomiť, že trh, ako je India, je okrem veľkosti charakteristický aj tým, že reálna dostupnosť zariadení, ktoré máme možnosť využívať my, je pre mnohých obyvateľov nereálna a to hlavne z finančného hľadiska. Veľkosť trhu zaručuje (viac ako 1 miliarda obyvateľov), že podobné tablety sa môžu stať v celosvetovom meradle veľkým hitom, čo sa týka predajnosti. Uvidíme, aké budú nasledovať správy v budúcnosti, my ich budeme sledovať a budeme vás informovať o ďalších podrobnostiach.

Zdroj, foto: TheHindu.com , Shanzai.com , Liliputing.com

16.3.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+