MojAndroid

Jednou z najvzrušujúcejších noviniek, ktoré Google predstavil v posledných dňoch na konferencii Google I/O, je spustenie novej iniciatívy Android Open Accessory. Spoločnosť sa snaží vytvoriť štandardný mechanizmus pre komunikáciu Android zariadení s externým hardvérom. Toto otvorí nové možnosti prepojenia Androidov s mnohými inými zariadeniami.

Google tiež pracuje na tom, aby bolo nové rozhranie pre príslušenstvo otvorené aj pre nezávislých vývojárov, či šikovných domácich kutilov. Vytvorili sadu Open Accessory, čo je relatívne lacná “doska” plošných spojov založená na Arduine, ktorú môže hocikto použiť na vytváranie prorotypov komunikujúcich s Android smartfónmi. Na vyššie spomenutej Google konferencii sa niekoľko týchto “plošákov” rozdalo, čo znamená, že už čoskoro sa pravdepodobne dočkáme prvých výtvorov nadšencov z Android komunity.

Už na samotnej konferencii Google predviedol niekoľko pôsobivých ukážok použitia technológie Open Accessory. Najlepšia bola zväčšenina Labyrintu, klasickej hry s guličkou v bludisku. Počas celej akcie bolo vystavené obrovské pohyblivé bludisko vybavené hydraulikou, ktoré sa dalo ovládať pomocou gyroskopu v Android tablete. Účastníci konferencie sa striedavo pokúšali dostať veľkú guľu cez bludisko nakláňaním tabletu. O tom, že to naozaj funguje sa môžete presvedčiť v nasledujúcom videu.

Do konca roka by mali vraj byť na trhu prvé kompatibilné lampy. Čo tak zaznamenávanie vašich výkonov v posilňovni pripojením k bežiacemu pásu či stacionárnemu bicyklu? Alebo nastavenie časovača kúrenia? Na čo by ste vy radi použili svoj Android smartfón alebo tablet?

Zdroj: Ars Technica

19.5.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Karlik

  jednoznacne ak by som staval barak a bolo by to uz v stadiu pouzitia tak by som uvazoval o implementacii do baraku, ina volba by asi nebola, aj keby mal MS nejaky podobny projekt, riesit nejake BSOD na baraku by som nemal zaujem…:-)

 •  Rozhodne výborný nápad, Arduino mám, Android tiež, už sa teším na prázdniny – možnosti sú neobmedzené!

  • mojandroidsk

   Habo, daj nám potom vedieť čo sa ti podarilo, poprípade ako to celé tak v praxi funguje. Ak by si mal záujem, tak by sme mohli uverejniť nejaký návod, poprípade aj sériu 2-3 článkov. Určite by to privítali aj ostatní šikovní kutilovia/elektrikári/programátori spomedzi našich čitateľov. Môžeš byť prvý na Slovensku, kto sa do toho pustí :)

 • Ďuro Truľo

  Možnosti a možnosti pojdem s práce bude ma cakat čerstvo uvarena káva jedlo v rúre sa akurát vypne bude hrať Strauss to by bolo niečo a všetko by som cez mobil poriesil :-)

 • Mino

   Microchip uz takyto Development kit predava – http://www.youtube.com/watch?v=HXhgJvFQ6v8&feature=player_embedded

+