MojAndroid

Hoci pred pár rokmi boli odolné smartfóny iba vrúcnym želaním mnohých používateľov, ktorí pracujú alebo sa pohybujú v náročných podmienkach, dnes už je jednoduché splniť aj ich náročné požiadavky. Na trhu je hneď niekoľko výrobcov, ktorí sa špecializujú práve na takéto zariadenia. U nás je najznámejší zrejme Caterpillar, ktorý tu ponúka hneď niekoľko modelov a pravidelne pribúdajú ďalšie. Zo zahraničia sme už dlhšie počúvali aj o zariadeniach značky Kyocera, no tie až doteraz neboli na európskom trhu prístupné.

To sa však teraz mení a Kyocera oficiálne vstupuje na európsky trh. Ľudia pracujúci v náročných, alebo až extrémnych podmienkach, tak majú k dispozícii o jednu možnosť výberu viac, ako doteraz. Prvým predstaveným telefónom spoločnosti na starom kontinente je model Kyocera Torque. Ide o extrémne odolné zariadenie, ktoré disponuje americkým vojenským certifikátom MIL-STD-810G. Ak ani vám tieto čísla a značky nič nehovoria, možno vás zaujme, že to v preklade znamená odolnosť voči vode, prachu, vlhkosti, elektrickému šoku či slanej hmle.

kyocera-torque

Tu ale špeciálne vlastnosti tohto zariadenia nekončia. Kyocera Torque môže byť ovládaná aj mokrými rukami alebo rukavicami v studenom počasí. Telefón tiež ponúka niekoľko vlastných vylepšení od výrobcu, ako napríklad špeciálne vylepšený zvuk pri hlasových hovoroch, vďaka čomu je možné telefonovať aj v hlučných prostrediach. Okrem toho ponúka zariadenie aj vlastný šifrovací nástroj, vďaka čomu sú uložené dokumenty v pamäti bezpečne chránené.

torque1-560x420

Srdcom zariadenia je pritom známy štvorjadrový procesor Snapdragon 400 s tatom 1,4 GHz. Displej má veľkosť 4,5″ a HD rozlíšenie. K dispozícii je aj hlavný 8-megapixelový fotoaparát a predná kamera s rozlíšením 2 MPix. Telefón funguje so systémom Android 4.4 KitKat a ponúka aj vstavanú batériu s kapacitou 3 100 mAh, vďaka čomu by na jedno nabitie mal vydržať dostatočne dlho. Zariadenia Kyocera sa v USA predávajú už dlhšie a model Torque by sme mali vidieť naživo aj v Barcelone počas výstavy MWC. Očakávaný dátum príchodu na pulty európskych obchodov je jar tohto roku.

Zdroj: Business Wire via Android Community

12.2.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+