MojAndroid

Oficiálna webová stránka Európskeho parlamentu bola niekoľko hodín nefunkčná. Dôvodom bol sofistikovaný kybernetický útok. Podľa portálu euronews.com sa tak stalo v stredu popoludní, len niekoľko hodín po tom, čo poslanci schválili uznesenie. To vyhlásilo Rusko za štátneho sponzora terorizmu.

Kybernetický útok spôsobil preťaženie siete

Podľa predsedníčky parlamentu, Roberty Metsolaovej, za kybernetický útok na oficiálne webové stránky sa prihlásila prokremeľská skupina. Podľa ďalších informácií bol výpadok spôsobený vysokou úrovňou externej sieťovej prevádzky. Hackeri používajú na podobné útoky veľký objem údajov, ktoré zaťažia konkrétne siete. Sieť tieto objemy dát následne nedokáže spracovať a to vedie k narušeniu bežnej prevádzky, alebo k jej úplnému paralyzovaniu.

Celkový výpadok webových stránok Európskeho parlamentu bol nahlásený po hlasovaní, ktoré sa konalo v popoludňajších hodinách. O 15:30 CET bola webová stránka prístupná, no o 16:00 CET opäť nefungovala. Viacerí predstavitelia Európskeho parlamentu toto konanie okamžite odsúdili príspevkami na sociálnych sieťach. Aj keď viacerí obvinili ako páchateľa Rusko, podľa súčasného práva Európskej únie nemôže byť celá krajina označená za teroristický štát. Na “čiernu listinu” môžu byť legálne zaradené iba konkrétne osoby alebo subjekty.

Náš tip
Pozor na tohto nebezpečného správcu súborov pre Android. Obsahuje vírus
25.11.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+