MojAndroid

Po tom, ako sa nám displeje smartfónov poriadne natiahli, začína byť problém s umiestnením predného fotoaparátu. Nad displejom už nie je dostatok miesta. Výrobcovia sa s tým vysporadúvajú každý po svojom. Máme tu nepopulárne výrezy, diery v displeji či rôzne vysúvacie konštrukcie alebo vysúvacie selfie fotoaparáty. Novým trendom bude pravdepodobne fotoaparát umiestnený priamo pod displejom.

Prvý takýto smartfón pravdepodobne uvedie OPPO

Prvých smartfónov s takýmito fotoaparátmi sa dočkáme onedlho. Prvým výrobcom, ktorému sa pravdepodobne podarí umiestniť fotoaparát pod displej, je čínsky OPPO. Pre nás menej známa značka, no v Číne veľmi obľúbená. Problémom však môže byť samotná kvalita fotografií. Tá je jedným slovom slabá.

“Aplikácia novej technológie nepôjde tak hladko, ako by mnohí očakávali. Kvalita výsledných fotografií v prvých smartfónoch s fotoaparátom pod displejom nebude najlepšia.”

Shen Yiren Brian, viceprezident spoločnosti OPPO

Brian tiež povedal, že zatiaľ nie je možné poskytnúť rovnakú kvalitu fotografií z fotoaparátu pod displejom, ako zo štandardného riešenia bez displeja. Tiež je údajne veľmi zložité vyrábať smartfóny s touto technológiou masovo. Je možné, že noviniek od OPPO s fotoaparátom pod displejom bude len obmedzený počet kusov.

Vivo NEX, prvý smartfón s vysúvacím selfie fotoaparátom

Názor redakcie

Túto technológiu vnímame ako výrazný posun vpred. Páči sa nám. Výrezy zmiznú, diery v displeji tiež. Rovnako nebudú smartfóny obsahovať ďalšie pohyblivé prvky, ktoré sú náchylnejšie na poškodenie. Zariadenie s fotoaparátom pod displejom by sme momentálne určite nekupovali.

Lepším riešením bude počkať na to, ako sa vývoj technológie posunie a kvalita fotoaparátov pod displejmi bude porovnateľná s kvalitou štandardných selfie fotoaparátov. Niekde sa však začať musí.

Náš tip
Oppo predstavilo prvú selfie kameru pod displejom
25.6.2019
Zdroj: gizmochina.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+