MojAndroid

Po tom, ako sa nám displeje smartfónov poriadne natiahli, začína byť problém s umiestnením predného fotoaparátu. Nad displejom už nie je dostatok miesta. Výrobcovia sa s tým vysporadúvajú každý po svojom. Máme tu nepopulárne výrezy, diery v displeji či rôzne vysúvacie konštrukcie alebo vysúvacie selfie fotoaparáty. Novým trendom bude pravdepodobne fotoaparát umiestnený priamo pod displejom.

Prvý takýto smartfón pravdepodobne uvedie OPPO

Prvých smartfónov s takýmito fotoaparátmi sa dočkáme onedlho. Prvým výrobcom, ktorému sa pravdepodobne podarí umiestniť fotoaparát pod displej, je čínsky OPPO. Pre nás menej známa značka, no v Číne veľmi obľúbená. Problémom však môže byť samotná kvalita fotografií. Tá je jedným slovom slabá.

“Aplikácia novej technológie nepôjde tak hladko, ako by mnohí očakávali. Kvalita výsledných fotografií v prvých smartfónoch s fotoaparátom pod displejom nebude najlepšia.”

Shen Yiren Brian, viceprezident spoločnosti OPPO

Brian tiež povedal, že zatiaľ nie je možné poskytnúť rovnakú kvalitu fotografií z fotoaparátu pod displejom, ako zo štandardného riešenia bez displeja. Tiež je údajne veľmi zložité vyrábať smartfóny s touto technológiou masovo. Je možné, že noviniek od OPPO s fotoaparátom pod displejom bude len obmedzený počet kusov.

Vivo NEX, prvý smartfón s vysúvacím selfie fotoaparátom

Názor redakcie

Túto technológiu vnímame ako výrazný posun vpred. Páči sa nám. Výrezy zmiznú, diery v displeji tiež. Rovnako nebudú smartfóny obsahovať ďalšie pohyblivé prvky, ktoré sú náchylnejšie na poškodenie. Zariadenie s fotoaparátom pod displejom by sme momentálne určite nekupovali.

Lepším riešením bude počkať na to, ako sa vývoj technológie posunie a kvalita fotoaparátov pod displejmi bude porovnateľná s kvalitou štandardných selfie fotoaparátov. Niekde sa však začať musí.

Náš tip
Oppo predstavilo prvú selfie kameru pod displejom

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

  • iChuj

    Som jedným z tých, ktorí nemajú potrebu neustále mieriť na seba fotoaparátom, takže, keby sa prestali vyrábať smartfóny bez prednej kamery, vôbec by mi to nechýbalo.
    Vždy, keď sa prevalí škandál okolo uniknutých fotografií ma napadne to, čo sa zvyklo kedysi vravieť o egomaniakoch podobných dnešným selfíčkarom : JMÉNA HLOUPÝCH NA VŠECH SLOUPÝCH. A preto si myslím, že ak niekto trpí takouto exhibicionistickou poruchou a je ochotný pre ňu dosť obetovať, nech nosí so sebou okrem mobilného telefónu aj kameru na tripode a bude normálnym ľuďom dokonale k smiechu ako tí “praví” youtuberi, ktorých takto ovešaných možno stretnúť na uliciach.

+