MojAndroid

Trh s internetovými televíziami na Slovensku sa rozrastá o nového hráča. Kuki je nová internetová TV, ktorá prichádza so zaujímavými konceptmi. Sľubuje voľnosť, skvelý výber a používanie služby bez obmedzenia a viazanosti. Kuki ponúka na výber až 154 programov, pričom polovica balíčka je pevne daná a zvyšnú si nakombinujete sami. Po úspechu v ČR teraz Kuki prichádza aj na Slovensko.

Bez viazanosti a so skvelými funkciami

Zaplatíte len za mesiac, počas ktorého chcete Kuki sledovať. Sami sa rozhodnete, či chcete pokračovať v pôvodnom nastavení, namiešať si nové kanály alebo jednoducho zrušíte predplatné. Keď si to rozmyslíte, zaplatíte si nové obdobie a pokračujete ďalej.

Internetová televízia Kuki vás nebude obmedzovať. Na výber máte z dvoch služieb. Kuki veľká za 16,90 EUR obsahuje 60 kanálov. 30 z nich je pevne nastavených a 30 si vyberiete podľa vlastného uváženia zo skupiny až 104 kanálov. Chcete televíziu za menej peňazí a stačí vám menšia ponuka? Je tu Kuki malá za 8,90 EUR. Tá má 30 kanálov, 15 z nich je nastavených a 15 si vyberáte sami.

Kuki je férová služba, jej kvality si najlepšie vyskúšate sami. Každý má možnosť si Kuki vyskúšať na 14 dní úplne zadarmo. Nebude vám nič sľubovať, pretože vy sami preveríte jej výhody a kvality.

Bežná telka je nuda

Zmeškali ste svoj obľúbený seriál, lebo riešite svoj biznis alebo máte iné záujmy a povinnosti? Vysielanie si môžete pozrieť 48 hodín a pri niektorých programoch dokonca až 7 dní spätne v archíve.

Dlhšia porada, rodičovské združenie alebo napríklad dopravná zápcha? Žiadny problém. Vysielané relácie si pustíte aj dodatočne. Jednoducho si ich nahrajte alebo si začiatok svojho obľúbeného seriálu nechajte pripomenúť. Na nahrávky vám Kuki dáva 10 hodín. Budú uložené až na 7 dní. Je to málo? Balíky Nahrávam 50 a Nahrávam 100 predĺžia možnosť nahrávok na 50 alebo 100 hodín. Takéto nahrávky budete mať uložené až 3 mesiace.

Čakáte u lekára, cestujete vlakom? Žiadny problém. Máte so sebou mobil alebo tablet? Kuki môžete sledovať aj na týchto zariadeniach.

A ešte jedna vychytávka. Kuki nahráva najobľúbenejšie seriály automaticky. Takže Dr. House a podobné špeciality si môžete pozrieť až pol roka spätne. A to všetko prehľadne zoradené. Váš obľúbený seriál nájdete okamžite a pukance budú ešte teplé.

Nezabudnite, Kuki nie je len tak hocijaká služba na pozeranie TV cez internet. Hodnotné filmy z kina a filmové trháky či klasiky filmového plátna si môžete požičať na 48 hodín. Nemusíte ísť do kina na to, aby ste videli filmy ako Čiara, akčnú bitku so Stevenom Seagalom alebo niečo z animákov pre vaše ratolesti. Najnovšie filmy nájdete na Kuki ešte skôr, ako budú vysielané v bežnej televízii.

Často kladené otázky a odpovede

Aké sú obmedzenia zmeny zariadení, na ktorých chcem Kuki sledovať?

 

Žiadne obmedzenia tu nie sú. Nové zariadenia môžete registrovať ako len potrebujete. Je ale potrebné dodržať limit 1 fixného a 5 mobilných zariadení na jednu zmluvu.

Kde sa dá takáto zmena zariadení urobiť?

Cez web po prihlásení sa do Kuki konta alebo priamo v aplikáciách.

Môžem si zvoliť inú kombináciu fixných a mobilných zariadení?

V rámci štandardnej služby je nutné dodržať pridelenie daného počtu registrovaných zariadení podľa typu. Nie je teda možné registrovať 5 fixných zariadení a 1 mobilné prípadne iné kombinácie presahujúce štandardnú ponuku. Systém rozpozná, že dané zariadenie je fixné, hoci by šlo o Smart TV (TV Samsung od roku výrobu 2014, s operačným systémom Tizen) alebo TV s Android OS.

Existuje výnimka. K svojmu kontu môžete zaregistrovať ešte dve ďalšie fixné zariadenia a to kúpou balíčka Naviac telka za 3,40 EUR na jedno fixné zariadenie. Balíček Naviac telka platí aj pre ďalší set-top-box.

Čo keď nemám Smart TV?

Vtedy sa dá použiť set-top-box. Služba Kuki umožňuje jeho zakúpenie za 69 EUR. Ide o model ARRIS VIP1113 s diaľkovým ovládačom. Je to nielen spoľahlivý set-top-box, ale aj mimoriadne úsporný. V prevádzke má typickú spotrebu iba 4,7 W. V režime stand-by zanedbateľných 0,32 W.

Budú nové TV kanály pribúdať?

Áno, na ponuke stále pracujeme a rozširujeme ju. Reagujeme na sledovanosť jednotlivých kanálov. Zaraďovanie nových atraktívnych kanálov je v prípade Kuki samozrejmosťou, ktorú zákazníkom prinášame. 

V akej kvalite sú jednotlivé kanály?

Preferujeme HD kvalitu pred SD. V ponuke máme oba typy, ak ale používateľom ponúkneme HD kanál, nevytvárame duplicitu a daný SD kanál z ponuky vypúšťame. Aj preto je číslo 134 programov skutočné a nie „obohatené“ o duplicitné verzie toho istého kanálu.

Ako je to s ponukou 4K?

Momentálne testujeme a ponúkame na vybraných zariadeniach sledovanie jedného 4K kanála. Ide o NASA TV UHD v anglickom jazyku.

Môžem sledovať TV aj na mobilnom pripojení?

Áno, samozrejme. Pridali sme ale ochranu, a tak si môžete nastaviť sledovanie Kuki iba pri pripojení na Wi-Fi a neminuli si tak voľné dáta u svojho operátora.

Dajú sa filmy alebo seriály uložiť off-line?

Túto funkcionalitu Kuki zatiaľ neumožňuje.

Môžem sledovať Kuki aj v zahraničí?

Áno, samozrejme Kuki sa dá sledovať, aj keď budete kdekoľvek v rámci EÚ.

Kuki má pôvod v Českej republike. Ako je to s lokalizáciou?

V súčasnosti je do slovenského jazyka preložená Kuki v set-top-boxoch a aplikáciách pre Smart TV. V ostatných aplikáciách je k dispozícii česká a anglická lokalizácia, slovenská je v procese prípravy. V prípade titulkov, slovenské budú postupne k jednotlivým filmom pribúdať.

Keď zruším predplatené obdobie a neskôr v budúcnosti ho zase obnovím, budem mat všetky dáta uložené, napríklad aj naplánované filmy na nahratie?

Túto funkcionalitu pripravujeme v najbližšom čase.

19.9.2018
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+