MojAndroid

Po tom, ako prezident Obama opätovne nadviazal dobré vzťahy s Kubou, sa otvorili hranice tohto exotického štátu aj spoločnostiam z USA. Jednou z nich je aj Google, ktorý sa chopil príležitosti a ako prvá “neštátna” spoločnosť prináša na Kubu internetové služby. Zmluvu pritom štátna telekomunikačná spoločnosť Kuby (ETECSA) podpísala s Googlom už v decembri minulého roka.

Náš tip
Nová verzia Google Earth prináša niekoľko zaujímavých a užitočných noviniek

Prvým krokom ku verejnému internetu na Kube bolo sprístupnenie prehliadača Chrome pre obyvateľov tejto krajiny v roku 2014. Google bude internet na Kube poskytovať vďaka pripojeniu cez podmorský kábel z Venezuely. Doteraz bolo v krajine dostupných len 240 verejných Wi-Fi hotspotov a obsah internetu bol obmedzený. S príchodom Google internetu sa však rozširujú možnosti získavania informácií, čo zrejme neocenia iba domáci, ale aj zahraniční turisti, ktorí si na Kubu chodia pravidelne a vo veľkých množstvách oddýchnuť.

Zdroj: Engadget

27.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+