MojAndroid

V prvom štvrťroku 2024 dosiahli celosvetové dodávky nositeľných náramkových zariadení, kam patria smart hodinky a športové trackery, 41,2 milióna kusov. Je to približne rovnaké množstvo ako pred rokom.

ciara siva

Mohlo by vás zuajímať:

ciara siva

Tento typ produktov sa teší veľkej obľube, pričom zákazníci majú na výber z veľkého množstva zariadení s rôznou cenovkou. Od lacných v cene niekoľkých desiatok eur až po modely určené náročným zákazníkom, pri ktorých sa cena šplhá k sume tisíc eur.

Apple Watch 5 farby
Apple Watch

Podľa známej analytickej agentúry Canalys je najväčším predajcom nositeľných zariadení na globálnom trhu stále Apple, patrí mu 18 % trhový podiel, no množstvo dodaných kusov klesá. Medziročne sa Apple Watch predalo o 12 % menej, no aj tak to stačilo na prvú priečku.

Viac než štvrtinu svetového trhu ovládajú dve čínske značky. Dvojkou je s 15 % trhovým podielom Xiaomi, jeho dodávky vzrástli o 38 %. Tento čínsky výrobca má široké portfólio produktov a rýchlo v zámorí expanduje.

Huawei Watch 4 Pro Space Edition
Huawei Watch 4 Pro Space Edition | Zdroj: Lenka Ivančíková

Najväčší rast si v prvom tohtoročnom kvartáli pripísal Huawei, a to 46 %. S 13 % podielom mu patrí tretie miesto v rebríčku TOP5 najväčších výrobcov. V uplynulom roku a v prvom štvrťroku tohto roka uviedol výrobca na globálny trh viacero nových produktov, od Watch Ultimate, cez rad Watch 4, až po sériu Watch GT 4. Najnovším modelom sú Watch Fit3 a Watch 4 Pro Space Edition.

Canalys - predaje smart watch Q1 2024
Predaje smart watch Q1 2024 | Zdroj: Canalys

V tabuľke nechýba ani na Slovensku obľúbený Samsung, medziročne si o 4 % polepšil. Podiel na globálnom trhu má však len 7-percentný. Rebríček uzatvára s 5 % podielom na Slovensku málo známa značka Noise, darí sa jej najmä na indickom trhu, kde je jednotkou.

Náš tip
Našli ste mobil? Toto by ste mali spraviť ako prvé

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+