MojAndroid

V rámci ponuky nášho webu je vám neustále k dispozícii aj špecializované Android Fórum, kde môžete klásť vaše otázky a riešiť problémy s vašimi Android zariadeniami. Radu či riešenie môžete konzultovať s komunitou ľudí, ktorí sa zaujímajú o mobilné technológie ako také.

kukinko sa pýta…

Ahojte, zvažujem kúpu nového fónu. Obľúbil som si značku Xiaomi. Momentálne vlastním Mi4C, ale aj po výmene batérie vydrží max 1 deň pri obyčajnom používaní… Rozhodujem sa medzi Mi8/Mi8 Pro/Pocophone F1. Pocophone vyhráva cenou a batériou, Mi8 Pro zasa vybavenosťou. Procesory majú rovnaké, čiže predpokladám +/- rovnaký výkon. Momentálne sa prikláňam viac k F1 kvôli batérii a 3,5mm jacku, ale chýba mu NFC. Nájde sa tu majiteľ niektorého z nich, aby prezradil svoje skúsenosti? Díky

Rozdielov je málo, hlavne v cene

Tak, ako autor príspevku píše, telefóny sú si skutočne veľmi podobné. To platí ale iba do momentu, kým sa nepozrieme na cenu, za ktorú sa predávajú. V tomto ukazovateli víťazí práve Pocophone F1, tesne nasledovaný modelom Mi 8. Model Mi 8 Pro je o dosť limitovanejší a tomu zodpovedá aj cena. Poďme ale pekne poporiadku.

V hardvérovej výbave výrazné rozdiely nehľadajte. Snapdragon 845, 6 GB RAM a 64 GB vnútornej pamäte je štandard, ktorý ponúka aj Pocophone. V rôznych verziách modelov Mi 8 a Mi 8 Pro síce dostanete viac RAM alebo vnútornej pamäte, ale to veľmi neodôvodňuje vyššiu cenu.

Najväčšie rozdiely sú v dizajne. Pocophone je v základnej verzii plastový a hoci kvalitne spracovaný, predsa len mu chýba šmrnc. Xiaomi Mi 8 a aj Mi 8 Pro sú elegantné moderné smartfóny zo skla a kovu, ktoré zaujmú na pohľad aj na dotyk. Ak je dizajn jedným z vašich rozhodujúcich kritérií, Pocophone zrejme rýchlo zavrhnete.

Ďalšie rozdiely nájdeme vo fotoaparátoch. Pocophone F1 ako jediný neponúka optickú stabilizáciu a dvojnásobný bezstratový zoom. Hlavný fotoaparát je ale identický s tým, ktorý nájdeme na modeloch Mi 8 a Mi 8 Pro, čo potvrdzujú aj naše kladné dojmy v recenzii na tento dostupný smartfón.

V prospech radu Mi 8 hovorí aj krajší AMOLED displej a prítomnosť NFC. Spolu s krajším dizajnom môže ísť o zhluk vlastností, za ktoré si možno budete ochotní si priplatiť. Aj Pocophone F1 má však vlastné tromfy v rukáve. Stále totiž ponúka 3,5mm jack pre slúchadlá a najväčšiu batériu s kapacitou 4000 mAh. V tomto smere sú Mi 8 a Mi 8 Pro skôr priemerné, aj keď si to kompenzujú rýchlejším nabíjaním QuickCharge 4.0.

Odporúčame Pocophone F1

Ak by bola voľba na nás, siahli by sme po modeli Pocophone F1. Hoci nemá AMOLED displej, použitý LCD panel je skutočne veľmi pekný. Dizajn síce nevyčnieva z radu, ale je spracovaný veľmi dobre. Chýbajúce NFC pripojenie by nám vynahradila nižšia cena, prítomnosť 3,5mm jacku pre slúchadlá a väčšia batéria. Samozrejme, toto sú iba subjektívne preferencie a každý používateľ sa musí rozhodnúť sám, ktoré vlastnosti telefónu by mu chýbali a ktoré oželie.

Poradíme aj vám alebo môžete poradiť aj vy!

Nezabudnite! Ak máte nejaký problém s vaším mobilným zariadením, napíšte na www.AndroidForum.sk a my alebo Android komunita, ktorá naše fórum pravidelne navštevuje, vám pomôže. Pokiaľ ste v mobilných technológiách zbehlí, môžete na našom fóre poradiť iným používateľom. Však viete, ako to býva – ako sa do hory volá, tak sa z nej aj ozýva. Možno aj vy raz budete potrebovať pomoc a nájde sa niekto ochotný, kto vám poradí!

20.1.2019
Zdroj: AndroidForum.sk

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+