MojAndroid

V rámci ponuky nášho webu je vám neustále k dispozícii aj špecializované Android Fórum, kde môžete klásť vaše otázky a riešiť problémy s vašimi Android zariadeniami. Radu či riešenie môžete konzultovať s komunitou ľudí, ktorí sa zaujímajú o mobilné technológie ako také.

Romants94 sa pýta…

Zdravím ľudia, prosím, potreboval by som poradiť pri výbere nového telefónu. Doteraz som bol vlastníkom LG G5, ktorý som si zaobstaral za slušný peniaz, ale už ho mám skoro 2,5 roka, preto si myslím, že nastal čas na zmenu. Nie som moc náročný používateľ, preto od nového telefónu očakávam, že by mal mať rýchle nabíjanie, uhlopriečka aspoň 5,9″, kvalitné GPS, solídna výdrž batérie a samozrejme, najväčší dôraz kladiem na fotoaparát a najmä ten širokouhlý lebo bez toho si už telefón ani neviem predstaviť… :) V hľadáčiku mám týchto favoritov LG G7, Samsung galaxy A50, Xiaomi Mi9, keďže každý z týchto telefónov si viem zaobstarať bez DPH, tak cenový strop mám do tých 450€. Ak by ste mali aj iný typ, tak pokojne doplňte. Ďakujem. S pozdravom Roman

Zlá voľba neexistuje

Vzhľadom na dve hlavné podmienky, ktorými sú cena a širokouhlý fotoaparát, sa výber možností značne zužuje. Do úvahy ešte pripadá napríklad vlaňajší model Samsung Galaxy A9, avšak A50-ka je prakticky v každom smere lepším telefónom. Venovať sa preto môžeme práve spomenutým trom zariadeniam, ktoré majú skutočne veľa rozdielov.

LG G7

LG G7 sme v našej recenzii značne vychválili. Hoci LG u nás nemá obrovskú fanúšikovskú základňu, tento telefón sa veľmi vydaril a je prakticky bez väčších nedostatkov. Jeho prednosťou sú spomedzi týchto troch zariadení najmä multimédiá – ponúka kvalitný reproduktor aj 3,5mm jack pre slúchadlá a aj jeden z lepších širokouhlých fotoaparátov. Vzhľadom na zvolenú trojicu zariadení a aj predchádzajúci smartfón Romana predpokladáme, že s nadstavbou LG (a ani žiadnou ďalšou) nebude mať problém, pričom práve systém môže byť v prípade týchto troch smartfónov rozdielovým faktorom.

Samsung Galaxy A50

Samsung Galaxy A50 sme otestovali iba tento týždeň a musíme povedať, že sa nám tiež veľmi páčil. Z tejto trojice zariadení je jednoznačne najlacnejší a keďže Roman píše, že nie je náročným používateľom, predpokladáme, že by jeho požiadavkám určite vyhovoval a ešte by na ňom mohol aj pekne ušetriť. Spomedzi tejto trojice zariadení však bude mať Samsung zrejme najmenej kvalitný širokouhlý snímač (Xiaomi Mi9 sme zatiaľ netestovali), no je otázne, či to za tú cenu skutočne nestojí.

Xiaomi Mi9

A na záver je tu Xiaomi Mi9, ktoré sa objavuje takmer pri každej otázke našich čitateľov, ktorí si chcú kúpiť nový smartfón. Ide skrátka o fantastické zariadenie s vynikajúcim pomerom ceny a výkonu a spomedzi týchto troch modelov aj o jednoznačne najlepšie vybavený smartfón. Tiež mu prakticky nemáme čo vytknúť, výkonom a výbavou ide aktuálne o skutočnú špičku.

Roman určite nespraví chybu so žiadnym z týchto troch zariadení. Ak by chcel ušetriť, určite môže s pokojným srdcom siahnuť po Samsung Galaxy A50. Ak chce ostať verný svojej značke, LG G7 je tiež mimoriadne podarené zariadenie, ktoré na 100 % naplní jeho očakávania. A ak chce to najlepšie, čo si môže dovoliť a možno trošku zaexperimentuje, Xiaomi Mi9 sa mu odvďačí fantastickým spracovaním a exkluzívnou výbavou. V konečnom dôsledku je to iba na ňom.

Poradíme aj vám alebo môžete poradiť aj vy!

Nezabudnite! Ak máte nejaký problém s vaším mobilným zariadením, napíšte na www.AndroidForum.sk a my alebo Android komunita, ktorá naše fórum pravidelne navštevuje, vám pomôže. Pokiaľ ste v mobilných technológiách zbehlí, môžete na našom fóre poradiť iným používateľom. Však viete, ako to býva – ako sa do hory volá, tak sa z nej aj ozýva. Možno aj vy raz budete potrebovať pomoc a nájde sa niekto ochotný, kto vám poradí!

 

31.3.2019
Zdroj: AndroidForum.sk

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+