MojAndroid

V rámci ponuky nášho webu je vám neustále k dispozícii aj špecializované Android Fórum, kde môžete klásť vaše otázky a riešiť problémy s vašimi Android zariadeniami. Radu či riešenie môžete konzultovať s komunitou ľudí, ktorí sa zaujímajú o mobilné technológie ako také.

BORO sa pýta…

Idem kupovať nový telefón, doteraz som bol rozhodnutý pre Xiaomi Pocophone F1, ale keďže už sú v predaji aj nový Honor View20 a Xiaomi Mi9 za veľmi dobre ceny s podobným výkonom neviem ktorý?! Skúste poradiť.

Najlepší pomer cena/výkon

Hoci smartfóny v tomto výbere pôsobia veľmi podobným dojmom, každý z nich má svoje prednosti. Xiaomi Pocophone F1 je absolútne najlacnejší, z čínskych e-shopov je možné ho zohnať často za cca 250 EUR, čo je skutočne atraktívna ponuka.

Za túto cenu dostanete špičkovo vybavený smartfón, ktorého najväčšie nedostatky nájdete v konštrukcii. Tá je plastová a menej luxusná, no to zároveň môže niekomu vyhovovať. Odradiť môže aj chýbajúce NFC, no zasa potešia extrémne časté aktualizácie, ktoré telefónu neustále prinášajú nové funkcie.

Luxusná vlajková loď

Honor View20 je kvalitou spracovania na oveľa vyššej úrovni, no tam je aj cena, ktorá je oproti Pocophone F1 prakticky dvojnásobná. Výhodou je, že už v základnej verzii máte k dispozícii 128 GB vnútornej pamäte a tiež fakt, že telefón môžete mať od ktoréhokoľvek slovenského predajcu s plnou zárukou a podporou.

Telefón zaujme moderným dizajnom, slušným fotoaparátom, obrovským displejom a absolútne fantastickou výdržou batérie. Na druhej strane, výkonnostne je na tom veľmi podobne ako Pocophone F1, takže v tomto smere ani za dvojnásobne vyššiu cenu nedostanete viac.

Novinka víťazí?

Posledným z trojice zmienených smartfónov je Xiaomi Mi9. Na papieri ide o jasného víťaza – telefón disponuje najlepším fotoaparátom, hardvérovou výbavou a keďže ide o najnovšie zariadenie, zrejme sa bude aj najdlhšie tešiť softvérovej podpore.

Na druhej strane, cena telefónu je pomerne vysoká na úrovni do 550 EUR. V slovenských obchodoch naň nájdete predobjednávky, z Číny si ho môžete objednať už teraz, ale za približne 600-650 EUR. Je veľmi pravdepodobné, že už niekoľko týždňov po spustení oficiálneho predaja cena telefónu rapídne klesne, a tak v tomto prípade by bolo možno lepšie trochu počkať.

Jasná voľba neexistuje

Keďže autor príspevku neuviedol podrobné požiadavky, ktoré od telefónu má, iba veľmi ťažko mu môžeme skutočne poradiť. Vieme ale poskytnúť nejaké indície – ak dizajn nezohráva obrovskú úlohu a autor tiež nemusí mať to najlepšie v danom momente, Pocophone F1 je najrozumnejšia voľba.

Ak ale autor plánuje kúpu na viac rokov a chce sa spoliehať na dobrú podporu zo strany predajcu, v porovnaní so slovenskými cena Pocophone F1 stojí za zváženie aj Honor View20, ktorý má oproti Xiaomi telefónu niekoľko výhod.

A ak chce autor príspevku to absolútne najlepšie a je ochotný pár týždňov počkať, Xiaomi Mi9 bude zrejme najlepšou voľbou. Samozrejme, do úvahy vôbec neberieme osobné preferencie týkajúce sa napríklad rozhrania systému, ktoré má každý zo zmienených telefónov iné a nie každému musia tieto špecifické vlastnosti vyhovovať.

Poradíme aj vám alebo môžete poradiť aj vy!

Nezabudnite! Ak máte nejaký problém s vaším mobilným zariadením, napíšte na www.AndroidForum.sk a my alebo Android komunita, ktorá naše fórum pravidelne navštevuje, vám pomôže. Pokiaľ ste v mobilných technológiách zbehlí, môžete na našom fóre poradiť iným používateľom. Však viete, ako to býva – ako sa do hory volá, tak sa z nej aj ozýva. Možno aj vy raz budete potrebovať pomoc a nájde sa niekto ochotný, kto vám poradí!

17.3.2019
Zdroj: AndroidForum.sk

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+