MojAndroid

Tchajwanská spoločnosť HTC patrila v minulosti lídrom na trhu smartfónom. Jej smartfón HTC HD2 s Windows Mobile mal dlhé roky obdivuhodnú podporu v komunite XDA a boli naňho portované aj viaceré verzie systému Android ešte skôr než na klasické Android smartfóny. Bohužiaľ, po prechode na systém Android neustála spoločnosť obrovskú konkurenciu a mobilná divízia je dlhodobo v strate.

Android smartfóny HTC síce majú kvalitný hardvér, ale aj vysokú cenu a slabú softvérovú podporu. Čoskoro by mala spoločnosť Google ukázať nové verziu systému Android Q, ale zariadenia od HTC stále nedostali aktualizáciu na Android 9.0 Pie. To by sa malo čoskoro zmeniť, ako upozornila samotná spoločnosť na svojom oficiálnom Twitter účte.

Aktualizáciu na Android 9.0 Pie by mali smartfóny HTC dostať začiatkom druhého štvrťroka. Konkrétne by sa malo jednať o modely HTC U11, HTC U11 Plus a HTC U12 Plus. Časový harmonogram aktualizácií jednotlivých modelov nie je známy, ale aktualizácie by mali ísť cez mobilných operátorov v jednotlivých krajinách, takže sa môže stať, že aktualizácia bude na niektorých trhoch trvať.

Zatiaľ čo HTC U12 Plus je minuloročná vlajková loď, tak HTC U11 a HTC U11 Plus sú modely z roku 2017. Sú to ale celkovo len tri smartfóny z 12 vydaných za to obdobie.

Náš tip
HTC EXODUS 1 prináša decentralizovaný Web 3.0 – nový level súkromia

 

12.3.2019
Zdroj: AndroidAuthority

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+