MojAndroid

V posledných mesiacoch sa zvyšuje počet podvodov, ktoré sú spojené s kryptomenami. Nedávny prípad 70-ročnej ženy, ktorá prišla o svojich 46 000 eur, je toho ďalším dôkazom, a zároveň varovaním pred rizikami, ktoré sú spojené s touto novou formou investovania.

Podľa informácií odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Senci, bola žena kontaktovaná neznámou osobou, ktorá jej ponúkala lákavý prevod z kryptomien na eurá. Dôverčivá dôchodkyňa súhlasila a postupovala podľa inštrukcií podvodníka. Dokonca si aj do svojho telefónu nainštalovala aplikáciu, pomocou ktorej získal útočník prístup k jej údajom.

Poškodená nielenže nedostala žiadne peniaze, ale všimla si, že z jej účtu peniaze podozrivo odchádzajú. Útočník urobil niekoľko transakcií s celkovou výškou až 46-tisíc eur, o ktoré žena samozrejme prišla. Polícia preto varuje občanov, ktorí by mali byť obozretní a svoje peniaze si majú poriadne strážiť. Stačí jedna nepozornosť a môžete o ne veľmi ľahko prísť.

Mohlo by vás zaujímať:

Aj tento prípad opätovne upozorňuje na potrebu opatrnosti pri investovaní do kryptomien. Mali by ste tak robiť z vlastného presvedčenia a len prostredníctvom overených aplikácií. Vyhnete sa tak mnohým potenciálnym problémom či strate peňazí. Zvlášť náchylní na tento typ podvodu sú starší občania, ktorí v tomto smere bývajú dôverčivejší a ľahšie sa nechajú oklamať. Nezabúdajte na to, že ochrana vašich financií je dôležitá.

Kľúčová je tiež prevencia vzniku podobných situácií. Efektívnym ochranným nástrojom proti škodlivým aplikáciám na Android smartfónoch je bezpečnostné riešenie ESET Mobile Security, ktoré škodlivú aplikáciu rozpozná a ochráni vás.

Pomôcť môže aj náš špeciálny e-book

Portál MôjAndroid.sk sa rôznymi typmi online podvodov zaoberá pravidelne a pravidelne o nich informuje verejnosť. Preto sme sa rozhodli, že svoje poznatky zhmotníme do užitočného e-booku, ktorý si môžete aj vy stiahnuť úplne zdarma. Nájdete v ňom množstvo dôležitých informácií. Pomenovali sme ho “Ako byť smart a nesadnúť na lep podvodníkom.”

Nechýbajú rôzne typy podvodov, či už ide o peniaze, krádež citlivých údajov a podobne. Dôležitou súčasťou príručky je aj sekcia, ktorá vám poradí, ako sa pred podvodmi čo najlepšie chrániť. Neváhajte a sťahujte zdarma.

Ako sú na tom banky a bezpečnosť?

Portál MôjAndroid.sk spúšťa už deviaty ročník ankety Smart Banka. Ide o jedinečnú anketu, v ktorej v spolupráci s čitateľmi hľadáme banky s najlepším mobilným bankovníctvom a smart funkcionalitami na Slovensku. Ktorá banka pôsobiaca na Slovensku má podľa vás najlepšiu mobilnú aplikáciu? Aj váš hlas môže rozhodnúť o víťazovi.

Tento rok sme pripravili niekoľko noviniek – aktualizovali sme zoznam funkcionalít a pripravili aj dve nové kategórie – Bezpečnosť a Investície.

Hlasovanie prebieha od 26. januára do 31. marca 2024. Na základe odovzdaných hlasov budú vyhodnotené najlepšie bankové aplikácie podľa ich funkcií a vlastností, ktoré svojim klientom ponúkajú jednotlivé banky.

Náš tip
Google Mapy v Android Auto dostávajú novú funkciu
8.2.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+