MojAndroid

Množstvo Slovákov sa ešte stále konzervatívne „drží“ debetných kariet. Kreditná karta má však nesporné výhody a okrem toho, že máte peniaze k dispozícii vždy keď ich potrebujete, dokáže poskytnúť kvantum benefitov. O nich sme sa rozprávali s Petrom Angstom, produktovým manažérom oddelenia platobných kariet v Tatra banke. Čo sme sa dozvedeli?

Už to nie je iba o karte

Okrem klasických výhod, ako je bezúročné obdobie na 47 či 51 dní, poteší majiteľa kreditky od Tatra banky tiež široká akceptácia v zahraničí. Hotely či autopožičovne, ktoré vyžadujú kreditku, vám bez problémov poskytnú rezerváciu. Navyše, pri cestovaní využijete celoročné cestovné poistenie, ktoré môžete ku karte získať s výhodnými podmienkami.

Cashback a kontrola nad financiami

Vďaka službe My Benefit môžete využiť zľavy u partnerských obchodníkov a získať z každého nákupu peniaze späť. V deň vašich narodenín vám banka ako darček poskytne navyše Narodeninový cashback vo výške 5%. Vrátené peniaze môžu dosiahnuť výšku 30 eur pri štandardnej kreditke a do 50 eur pri tej zlatej karte.

Väčšinu pravdepodobne príjemne prekvapí, že kreditná karta od Tatra banky poskytuje tiež výhody v oblasti zdravia. Prináša totiž 4 zdravotné benefity vrátane lekára na telefóne a druhého lekárskeho názoru od slovenských aj zahraničných špecialistov. Služba My Doctor je medzi slovenskými bankami unikát a je prístupná všetkým držiteľom hlavnej kreditnej karty.

Ak kartu využívate aktívne, môžete mesačný poplatok za jej používanie získať späť. O pohyboch na karte vás budú pravidelne informovať notifikácie a služba Limit Alert vás zas upozorní, že ste prečerpali vami stanovený limit.

Čo sa blyští, občas zlatom býva…

Pokiaľ siahnete po zlatej kreditnej karte, na cestách isto využijete bezplatný vstup do salónika na letisku Schwechat pre vás a jedného spolucestujúceho či hosťa. Okrem toho vám služba Air Refund umožní získať náhradu škody pri meškaní lietadla alebo zrušení letu.

Zlatá kreditka od Tatra banky sa môže pochváliť programom Visa Luxury Hotel Collection, ktorý jej majiteľovi umožní ubytovať sa v hoteloch za zvýhodnené ceny a využívať 7 ďalších benefitov.

Úverový rámec možno pritom využívať aj viackrát do mesiaca a vďaka Visa asistencii budete mať po ruke pomocníka, ktorý vám bude pomáhať vymyslieť, spresniť či zorganizovať čokoľvek.

Čísla hovoria jasnou rečou

Cashback je isto jedna z najväčších výhod, keďže klienti banky získali týmto spôsobom od zavedenia služby My benefit a Narodeninový cashback už viac ako 200 000 eur.

Je pritom na vás, či platbu zrealizujete samotnou kartou, alebo zaplatíte mobilom, či hodinkami. „Aj napriek tomu, že platby mobilom sú stále populárnejšie, naše čísla ukazujú, že väčšina Slovákov ešte vždy preferuje konzervatívnejšie riešenie a pri platbách využíva kartu,” dopĺňa Peter Angst z Tatra banky. Klienti Tatra banky zrealizujú kreditnými kartami mesačne viac ako milión platieb. Platba mobilom alebo hodinkami aktuálne tvorí 12% z týchto platieb, no toto číslo neustále stúpa a pomaly sa tak mení v prospech mobilných platieb. O niekoľko rokov to už môže byť úplne inak.

Článok vznikol v spolupráci s Tatra bankou.

17.10.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+