MojAndroid

Orange Boston alebo Gigabyte GSmart G1305 Codfish vlastním už niečo cez tri mesiace, zatiaľ som spokojný. Telefón využívam hlavne na komunikáciu a na zábavu. 3,2″” displej s rozlíšením 320 x 480 bodov umožňuje príjemné sledovanie filmov a surfovanie po internete. Od telefónu som hlavne vyžadoval kapacitný displej, rýchlu odozvu, minimálne 5mpix. foťák, gps, wifi, cena a hlavne os. android. Pri zakúpení je v telefóne nainštalovaný android 1.6 no orange ponúka update na android 2.1.

Pozitívne reakcie

Najviac sa mi páči rýchlosť odozvy ktorá je takmer okamžitá, hoci telefón disponuje len 600 mhz procesorom. Kapacitný displej reaguje tiež okamžite, ako som už spomínal parametre displeja sú 3,2″” s rozlíšením 320 x 480 bodov. Fotoaparát ma 5mpix. pokiaľ sa vám netrasú ruky tak fotí celkom dobre, mobil taktiež obsahuje LED blesk. Natáčanie videa je v rozlíšení 640 x 480 čiže VGA.

Telefón zvláda aj náročné aplikácie ktoré sú určené pre oveľa výkonnejšie telefóny. Samozrejme obsahuje GPS ktoré vyhľadá polohu do 45 – 60 sekúnd, zatiaľ sa mi nestalo že by gps signál vypadol počas navigovania. Zaujímavá je aj cena ktorá sa pohybuje okolo 200 eur.

Slabé stránky zariadenia

Nepotešil ma zadný kryt ktorý na spodnej časti vŕzga. Mínusom sú aj dotykové tlačidla pod displejom ktoré niesu posvietenie a pri používaní sa občas stane že sa ich dotknete a minimalizuje sa vám aplikácia. Taktiež chýba FM rádio a autofókus.

OS: Android 2.1 Eclair

Autor: SODI

Celkové hodnotenie: 8/10

Máš Android telefón alebo tablet? Si spokojný alebo máš výhrady? Napíš vlastné užívateľské postrehy z používania a vyhraj Android tričko. >> Chcem napísať vlastnú recenziu <<

22.1.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+