MojAndroid

Čo si budeme klamať, systému Android sa v inteligentných hodinkách veľmi nedarí. Apple Watch neohrozene vládnu trhu a výrobcovia ako Samsung, Garmin či Fitbit sa pri výrobe hodiniek spoliehajú na vlastný, uzavretý systém. Aj z tohto dôvodu nájdeme na trhu skutočne málo nositeľných Android zariadení. Jedno také má však čoskoro vyrobiť spoločnosť Kospet.

NFC a odomykanie pomocou tváre

A nepôjde len o tak hocaké zariadenie, ale o smartwatch s obrovskou, až 1260 mAh batériou. Podľa portálu Gizmochina majú tieto hodinky dostať názov Kospet Prime a okrem doposiaľ najväčšieho akumulátora spomedzi smart hodiniek ponúknu aj NFC čip a podporu bezdrôtového nabíjania.

Týmto zariadením s minimálne 3-dňovou výdržou tak bude možné vykonávať bezkontaktné platby. Okrem toho sa s ním však budete môcť aj fotiť, keďže bude obsahovať dva 8 MP fotoaparáty. Pomocou jedného z nich inak bude možné tieto hodinky aj odomknúť, keďže budú podporovať aj odomykanie tvárou. K tomu všetkému sa má pridať okrúhly 1,6-palcový AMOLED displej.

Ten sa bude značnou mierou podieľať na väčších rozmeroch hodiniek, ktoré tak budú určené skôr na mužské zápästie ako na ženské. Čo sa ďalších špecifikácií týka, smartwatch Kospet Prime sa budú spoliehať na 3 GB RAM a 32 GB interné úložisko. Toto všetko by malo stáť približne 200 €.

13.9.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+