MojAndroid

Nová korona aplikácia od štátu je už vo fáze funkčného prototypu a pokiaľ bude potrebná, môže prísť do dvoch týždňov, informuje zive.aktuality.sk. Podmienkou na to, aby bola zverejnená, je jej vyžiadanie od pandemickej komisie.

Korona aplikácia čaká na vyžiadanie panedmickou komisiou

Ponuka sa už k pandemickej komisii podľa zive.sk už dostala, avšak posledné slovo v tom, či bude v boji proti koronavírusu aj nasadená, je už len na komisii. Do úvahy je potrebné brať aj fakt, že schvaľovací proces v obchodoch Google Play a App Store nejaký čas trvá.

Schvaľovací proces zo strany Applu a Googlu nie je okamžitý

Presvedčiť sme sa o tom mohli počas prvej vlny pandémie, keď štát využíval aplikáciu eKaranténa. Premiér Igor Matovič oznámil, že aplikácia bola poslaná do Googlu aj Applu na schválenie, lenže schvaľovací proces trval dlhšie, ako mnohí čakali. A tak na hraniciach zostali stovky ľudí, ktorí sa na Slovensko nemohli dostať, pretože aplikácia stále nebola k dispozícii.  Pokiaľ by si títo ľudia overili či je aplikácia v obchode, mohli ešte chvíľu počkať v zahraničí a na hranice prísť pripravení.

korona titulka

Korona aplikácia a možné problémy

Existuje viacero dôvodov, prečo sa so spustením aplikácie čaká a je možné, že sa jej vôbec nedočkáme. Obavy vzbudzuje vysoký počet používateľov aplikácie falošne označených za pozitívnych. Problémom môže byť aj nedostatočná kapacita testovania v prípade, že títo ľudia začnú vo veľkom chodiť na testy, spomína živé.

Základom pre vytvorenie aplikácie bola česká aplikácia eRouška, ktorej sme na našom webe venovali samostatný článok.

Náš tip
Toto sú najlepšie smartfóny v pomere cena/výkon pre rok 2020

26.11.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+