MojAndroid

Spoločnosť NVIDIA predstavila začiatkom roka SoC Tegra 4 určený pre mobilné zariadenia a v súvislosti s tým bola odhalená aj herná konzola SHIELD, ktorá využíva enormný výpočtový aj grafický výkon tohto čipu. Herné zariadenie kombinované s gamepadom sa podľa informácií priamo od spoločnosti NVIDIA bude nakoniec predávať za sumu 299 dolárov, teda o 50 dolárov menej, než sa predtým avizovalo. Spoločnosť ďalej informovala, že samotné zariadenie vyskúšali už tisícky hráčov, medzi ktorých patrila aj tlač alebo zamestnanci. Spätnú väzbu, ktorú takto získali použili na ďalšie zlepšenie konzoly.

NVIDIA-SHIELD-MWC2013-9

Nižšiu cenu konzoly si vybojovali samotní používatelia na základe spomínaného feedbacku. Spoločnosť NVIDIA totižto počula od tisícok hráčov slová “ak by stála 299 dolárov, bola by to jasná voľba”. Pokiaľ sa medzi nami nájde aj niekto, kto si konzolu už predobjednal, podľa informácií mu bude zarátaná nová cena. V prepočte na eurá ba mala konzola stáť 230 €, no to je len v prípade ak si konzolu objednáte priamo od výrobcu. V slovenských predajniach bude koncová cena pravdepodobne vyššia. Je pre vás konzola po zmene ceny atraktívnejšia ? 

Hlavné vlastnosti herného systému Shield

  • Vysoký výkon – Shield je poháňaný výkonným procesorom NVIDIA Tegra 4, ktorý zabezpečí bezkonkurenčný grafický výkon a používateľský zážitok z používania Androidu. Súčasťou hardvérovej výbavy je aj operačná pamäť s kapacitou 2GB, 16GB vnútorná pamäť rozšíriteľná pomocou microSD kariet, GPS, Bluetooth 3.0 a mini HDMI výstup.
  • Čistý Android 4.2 Jelly Bean – umožní hranie Android hier a PC hier streamovaných z GeForce GTX PC.
  • 5 palcový displej s rozlíšením 1280 x 720 (294 dpi)
  • Ovládanie: Prvé mobilné zariadenie s integrovaným plnohodnotným konzolovým ovládaním: 2 joysticky, D-pad, ABXY tlačidlá,ľavý/pravý bumper, ľavý/pravý analogový trigger, Štart/Späť/Home/Hlasitosť tlačidlá + multifunkčné NVIDIA tlačidlo.
  • Integrované reproduktory
  • WiFi 802.11n 2×2 MIMO: vysokorýchlostné Wi-Fi s veľkou šírkou pásma pre plynulé streamovanie hier.

Zdroj: nvidia

20.6.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+