MojAndroid

Množstvo aplikácií od samotného Google dostalo výrazný update v podobe pridania tmavého režimu, alebo aj “Dark Mode”. Tento krok je veľmi rozumný vzhľadom na to, že zobrazovanie tmavej farby na AMOLED displejoch šetrí batériu. Ďalšou aplikáciou ktorá obdrží efektívny tmavý režim sú Kontakty Google, a to od verzie 3.2.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Šetrí batériu a oči

Zrenovovaný Material Design pôsobí okulahodiaco, na druhú stranu obsahuje priam enormné množstvo bielej, čo môže znižovať výdrž batérie, ale taktiež nepôsobí dobre na oči, najmä vo večerných hodinách, či v tmavom okolitom prostredí. Verzia 3.2 prináša tak dlho očakávaný tmavý režim, ktorý do Material Dizajnu 2.0 bez pochýb pasuje. Režim je možné zapnúť potiahnutím zľava, po kliknutí na tlačidlo, na ktorom sa píše, či je tmavý režim aktivovaný alebo nie. Ak vám aktualizácia na Kontakty Google doposiaľ neprišla, a vy sa už neviete dočkať, je možné si ju stiahnuť v podobe APK súboru z tohto odkazu. Po nainštalovaní vám však odporúčame aplikáciu “Vynútene zastaviť” v jej nastaveniach v prípade, že by sa vám možnosť tmavého režimu nezobrazila.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Google potvrdil, že Dark Mode zlepšuje výdrž batérie
Náš tip
Redizajnovaný Facebook Messenger s Dark Mode už hlásia niektorí používatelia
Náš tip
Aplikácia Youtube už ponúka aj tmavý motív. Aktualizácia sa šíri postupne
14.11.2018
Zdroj: Android Police

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+