MojAndroid

Hľadáte najjednoduchšiu cestu, ako si zálohovať svoje kontakty? Dni, keď ste si ich museli zapisovať na papier, prípadne pýtať od svojich priateľov sú už dávno preč. Existuje mnoho spôsobov, ako si kontakty zo svojho telefónu zálohovať.

Náš tip
Ako zastaviť prístup tretích strán k vášmu Gmailu | NÁVOD

Google účet

Toto je najjednoduchšia metóda, ako mať svoje kontakty stále zálohované. Pretože Google vlastní Android, jeho služby sú veľmi dobre integrované priamo do systému. Hlavným benefitom tohto spôsobu zálohovania je ukladanie kontaktov priamo na servery Googlu. Ak sa rozhodnete ísť touto cestou, vaše kontakty budú pravidelne zálohované. Aj vtedy, ak pridáte nový kontakt, prípadne nejaký vymažete. Ak sa vám telefón náhle pokazí, prípadne ho niekto ukradne, ku svojím kontaktom sa jednoducho dostanete aj z iného zariadenia, keďže sú určite zálohované.

 1. Na svojom Android smartfóne vojdite do nastavení
 2. Vyberiete možnosť účty
 3. Následne kliknete na Google
 4. Uistite sa, že máte zaškrtnuté políčko Kontakty

S použitím pamäťovej karty, prípadne USB kľúča

Niektorí ľudia majú radšej staršie metódy. Možno len neveria cloudovým účtom a synchronizáciám. Pre tých taktiež existuje možnosť, ako si svoje kontakty zálohovať. Takýmto spôsobom je možné uložiť kontakty na pamäťovú kartu, prípadne USB úložisko.

 1. Otvorte aplikáciu Kontakty
 2. Vojdite do nastavení
 3. Vyberte možnosť Import a export kontaktov
 4. Vyberiete si kam kontakty exportovať
 5. Postupujte podľa inštrukcií

Zálohovanie na SIM kartu

Táto metóda je vhodná hlavne vtedy, keď meníte svoj telefón. Treba ale mať na pamäti, že kontakty v telefóne ponúkajú veľké množstvo informácií, či už e-mailové adresy, niektoré kontakty môžu obsahovať viac čísel, prípadne adresy, dátumy narodenia a podobne. Tieto zložitejšie informácie sa na SIM karte nemusia zobrazovať správne.

 1. Otvorte aplikáciu Kontakty
 2. Vojdite do nastavení
 3. vyberte možnosť import a export kontaktov
 4. Vyberte, že kontakty sa majú exportovať na SIM kartu
 5. Ďalej postupujte podľa inštrukcií

S použitím aplikácií tretích strán

Existuje množstvo kvalitných aplikácií, pomocou ktorých je možné zálohovať si kontakty, prípadne fotografie a iné položky, ktoré sa nachádzajú vo vašom smartfóne. Stači otvoriť Obchod Play a určite nájdete sú svoju.

Náš tip
Ako používať Samsung Smart Switch na zálohovanie vášho smartfónu? | Návod
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Ak si vyberiete jednu z možností popísaných vyššie, určite sa vám nestane, že o vaše kontakty prídete. My určite odporúčame prvú možnosť, ktorá je najjednoduchšia. Do vášho nového telefónu sa stačí už len prihlásiť pomocou Google účtu a vaše kontakty sú o chvíľu v ňom.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+