MojAndroid

V januári 2020 končí podpora aktualizácií zabezpečenia pre notebooky s operačným systémom Windows 7. Prechodom na novší model s Windows 10 si nielenže výrazne uľahčíte prácu na notebooku, ale aj spoľahlivo ochránite svoje dáta. 

Viac pohodlia i bezpečia s novým notebookom 

Azda žiadny tovar nepodlieha tak rýchlemu morálnemu opotrebeniu ako elektronika. Technologický pokrok sa posúva neustále vpred a starší model notebooku vám môže byť viac na škodu ako osoh. Okrem používateľského nepohodlia je aj veľkým bezpečnostným rizikom pre vaše dáta.  

Od 14. januára 2020 totiž strácajú notebooky s Windows 7 možnosť aktualizácií zabezpečenia, kvôli čomu budú oveľa ľahšie napadnuteľné priebežne sa objavujúcimi hrozbami a útokmi hekerov. Ak podnikáte a pracujete s osobnými údajmi svojich zákazníkov, potom vedzte, že notebooky s neaktualizovaným operačným systémom nespĺňajú zabezpečenie potrebné pre GDPR. 

To sú patričné dôvody, aby ste vyskúšali niektorý z moderných modelov notebooku s najnovším operačným systémom Windows 10 doplnený obľúbeným balíčkom MS Office 365. 

Prekvapia vás nečakanými vymoženosťami 

Okrem rýchlych SSD diskov zabezpečujúcich pohotový a svižný chod, nové modely oplývajú radom ďalších vymožeností. Sú ľahké a na batériu vydržia fungovať dlhé hodiny – sú teda vhodné aj na používanie vo vlaku či v kaviarni. Vďaka vylepšenému multitaskingu vás bude práca s nimi mimoriadne baviť a oceníte aj ovládanie hlasom, kedy vám notebook vyhľadá požadované informácie alebo splní pokyn pustiť vašu obľúbenú pieseň. 

Dotykové nie sú už len mobily a tablety 

Aj vy ste už niekedy omylom automaticky ťukli prstom na displej notebooku s presvedčením, že bude reagovať? Vyberte si niektorý z modelov notebookov s Windows 10, ktorý už touto možnosťou disponuje. Napíšte si digitálnym perom dôležitú poznámku, listujte stranami alebo niečo nakreslite. Svet fantázie je predsa bez hraníc. 

Office by nemal chýbať 

Balíčky MS Office 365 pre domácnosti a MS Office 365 pre jednotlivcov vám zabezpečia skvelú kompatibilitu s novým operačným systémom Windows 10. MS Office 365 disponuje nástrojmi, ktoré zjednodušia vás rozbehnutý digitálny život. 

Udrží dôkladný prehľad o vašom kalendári, e-mailoch, zoznamoch úloh i súboroch. Na prvom mieste je však zabezpečenie, o ktoré sa MS Office 365 postará prostredníctvom ľahkého zálohovania a dvojfaktorového overovania.  

Alza Neo pre milovníkov noviniek 

A že je kúpa nového notebooku veľkou investíciou? Nemusí… 

So službou Alza Neo môžete mať vždy najnovší model, a to za zlomok pôvodnej ceny. Platíte len pravidelný mesačný poplatok za prenájom. Vždy tak máte istotu, že pracujete na tom najnovšom, čo daný rad notebookov ponúka. 

Bojíte sa, že ho nešťastnou náhodou rozbijete? Nepanikárte. V programe Alza Neo získavate navyše poistenie proti rozbitiu a krádeži, vrátane predĺženej záruky. Overte si na webových stránkach Alzy.cz, či je možné využiť program Alza Neo práve na vami vyhliadnutý model. 

 

4.12.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+