MojAndroid

Séria Xiaomi 14 láka zákazníkov hlavne na špičkové fotoaparáty. A to hlavne najvyšší model Ultra. Dá sa predpokladať, že podobne to bude aj v prípade ďalšej generácie Xiaomi 15. Napriek tomu, že by mala byť predstavená až ku koncu roka, tak už dnes poznáme konfiguráciu fotoaparátu jej modelu Xiaomi 15 Pro. Informáciu priniesol portál GizmoChina.

Až 1-palcový snímač primárneho fotoaparátu

Súčasný model Xiaomi 14 Pro využíva trojicu 50 MP fotoaparátov, pričom primárny a telefoto majú optickú stabilizáciu (OIS). V tomto bode to bude rovnaké aj v prípade nástupcu 15 Pro. Aj ten by mal ponúknuť trojicu 50 MP fotoaparátov. Primárny však podľa úniku na sociálnej sieti Weibo využije novší OV50K snímač a telefoto s 3x optickým zoomom dostane IMX882 snímač.

Xiaomi 14 Ultra
Xiaomi 14 Ultra

V čom je prakticky rozdiel? Vo veľkosti snímača. OV50K má mať veľkosť až 1 palec, zatiaľ čo Xiaomi 14 Pro využíval menší 1/1,31-palcový. A čím je väčší snímač, tým viac svetla dokáže zachytiť a poskytnúť lepšie detaily.  Na trhu je zatiaľ dostupná menšia verzia tohto snímača s veľkosťou 1/1,31 palcov a  označením OV50K40.

Xiaomi 15 Pro
Príspevok na čínskej sociálnej sieti Weibo, ktorý prezradil konfiguráciu fotoaparátu | Zdroj: GizmoChina.com

Podľa jej výrobcu OmniVision využíva technológiu LOFIC (Lateral overflow integration capacitors), ktorá údajne poskytuje najlepší dynamický rozsah (HDR) v tejto triede bez ohľadu na svetelné podmienky. HDR má byť dokonca na úrovni ľudských očí. To isté má platiť aj pre 1-palcovú verziu. Nový snímač pre teleobjektív bude mať zase nižšiu spotrebu energie.

Zmenou prejde aj blesk

V porovnaní s Xiaomi 14 Pro by sa malo zlepšiť aj prepínanie primárneho fotoaparátu na teleobjektív, čo sa hodí hlavne pri natáčaní videí. Fotoaparáty by mali byť opäť umiestnené v štvorcovom module v ľavom hornom rohu zadnej strany smartfón. Blesk sa však presunie mimo modulu.

Xiaomi 14
Xiaomi 14

Dôvodom môže byť nedostatok miesta spôsobený väčším 1-palcovým primárnym fotoaparátom. Xiaomi 15 Pro by mal tiež byť jedným z prvých modelov s novým čipsetom Qualcomm Snapdragon 8 Gen 4. Nemal by chýbať ani zakrivený 2K AMOLED displej, odolné telo a rýchle nabíjanie vrátane bezdrôtového.

Náš tip
Výborná správa! Apple Watch s mobilným pripojením podporujú už aj slovenskí operátori
10.6.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+