MojAndroid

Rok 2019 je rokom prvých 5G smartfónov a skladacích smartfónov s ohybnými displejmi. Minulý mesiac 20. februára odhalila spoločnosť Samsung svoj prvý skladací smartfón Galaxy Fold s dvoma displejmi – vonkajším pevným 4,6-palcovým a vnútorným ohybným 7,3-palcovým. Len o pár dní neskôr bola zatienená tenším skladacím smartfónom konkurenta Huawei s názvom Mate X, ktorý mal len jeden veľký 8-palcový vonkajší displej. Nie sú to ale jediné spoločnosti, ktoré tento rok prinesú na trh tento typ zariadenia. Prednedávnom sa objavilo krátke video prototypu čínskeho výrobcu Xiaomi, ktorého displej sa ohýbal až na dvoch stranách. Na jeho základe teraz vytvoril server TechConfigurations 2-minútové 3D render video konceptu možného smartfónu Xiaomi Mi Fold.

Ten má rovnaký skladací mechanizmus ako prototyp Xiaomi. Je ale podstatne väčší. V uzavretom stave má 6,5 palcov a v otvorenom až 10 palcov. V strede displeja je snímač odtlačkov a diera pre selfie kameru. Na tele vidieť USB-C konektor a stereo reproduktory. Fotoaparát s tromi snímačmi sa spolu s logom výrobcu nachádza medzi ohnutými krajmi displeja. Zaujímavosťou je využitie ohnutej časti displeja ako stojana. Takéto veľké zariadenie je u Xiaomi ale málo pravdepodobné, rovnako tak jeho názov. Podľa posledných informácií sa spoločnosť rozhoduje medzi dvoma názvami svojho ohybného smartfónu – Xiaomi Dual Flex alebo Xiaomi MIX Flex.

Náš tip
Samsung tvrdí, že dizajn Galaxy Fold je lepší než Huawei Mate X
12.3.2019
Zdroj: GizmoChina

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+