MojAndroid

Pred niekoľkými rokmi absolútny prepych, dnes už pomerne bežný štandard. Aj tak by sa dali charakterizovať drony, ktoré sa za posledné roky výrazne zlepšili a zároveň zlacneli. Skvelou ukážkou týchto trendov je dron FIMI X8 SEktorý ponúka prvky prémiových konkurentov za fantastickú cenu.

Kompaktné rozmery a skvelé funkcie

V prvom rade dron zaujme svojimi rozmermi v zloženom stave. Má iba 73 x 106 x 204 mm. Dron je tak iba o čosi väčší ako bežný smartfón a to pri prenášaní skutočne oceníte. Výrobca spravil aj veľký krok vpred oproti poslednej generácii – novinka je o 42,8 % ľahšia a celkový objem v zloženom stave je až o 70,2 % nižší. Ide tak o drona, ktorého ľahko prenesiete v bežnom ruksaku.

Dron pritom vo vzduchu vydrží až 33 minúta a poletí rýchlosťou až 18 m/s, čo je takmer 65 km/h. Všetky zábery pritom natočíte až v 4K rozlíšení s frekvenciou 30/25/24 FPS. Pri rozlíšení 2560 x 1440 px máte k dispozícii navyše 50 a 60 FPS režim, pri Full HD rozlíšení až 100 FPS a pri 720p rozlíšení až 200 FPS.

3-osová stabilizácia sa postará o plynulé video a k pekným záberom prispeje aj odolnosť drona proti vetru s rýchlosťou až do 50 km/h. Dron je tiež vybavený mnohými zaujímavými režimami fotografovania a natáčania videa. K dispozícii je niekoľko foriem panoramatických záberov, režim inteligentného sledovania objektu, možnosti plánovania trasy či vytvárania krásnych kinematických záberov.

Oproti konkurencii polovičná cena

Dron FIMI X8 SE je v e-shope GearBest k dispozícii na predobjednávku za fantastickú cenu. Aktuálne môže byť váš za iba niečo vyše 435 EUR, čo je prakticky polovičná cena oproti podobným dronom bežne dostupným na trhu.

9.1.2019
Zdroj: GearBest

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+