MojAndroid

Tento článok pôvodne vznikol presne pred rokom. Teraz sme si povedali, že by bolo dobré sa pripomenúť. Obzvlášť v situácii, kedy začali úradovať komáre v Bratislave, ale aj na iných miestach na Slovensku. Ako sa zbaviť komárov pomocou smartfónu?

TIP: Samsung Galaxy Note 20 príde do Európy s procesorom Exynos, na Snapdragon zabudnite

Náš tip
Veľký pozor! Androidom sa šíri nový vírus, môžete prísť o peniaze

Náš tip
Horúca novinka! Crash Bandicoot prichádza do mobilov

1.7.2019

V poslednom čase vybuchol Obchod Play rôznymi aplikáciami na vyriešenie vašich problémov s komármi. Znie to naozaj lákavo, keď si nemusíte kupovať žiadne repelenty a otravné piskľavé komáre môže odplašiť niečo tak bežné ako smartfón. Funguje to však aj naozaj? Na to sme sa rozhodli prísť.

Aplikácie sa spoliehajú na “nepríjemné frekvencie” zvuku

Určite ste sa hneď po prečítaní úvodu začali zamýšľať nad tým, ako asi taká aplikácia funguje. Ak vám napadlo, že to asi bude pomocou zvuku, nie ste prví. Aj samotní vývojári aplikácií proti komárom sa na to spoliehajú. Aké sú teda ideálne frekvencie?

aplikacie proti komarom
Niektorí ľudia sa domnievajú, že zvuk na vysokej frekvencii dokáže komáre odplašiť

Ľudia sa domnievajú, že ide o zvuky na frekvencii niekde medzi 20 kHz až 100 kHz. Tieto frekvencie už dospelí ľudia nepočujú, niektoré deti počujú až do 30 kHz. Optimálne výsledky ale ľudia hlásili v momente, keď zvuk nastavili na 17 kHz. A čo na to hovoria vedecké výskumy?

Radšej si kúpte repelent

Vedecké závery sú jasné: zvuk na akejkoľvek frekvencii nemá žiadny vplyv na to, koľko krvi z vás komáre vycicajú. Jeden výskum dokonca prišiel so záverom, že komáre pri takýchto zvukoch pichali a cicali ešte viacej. Takže nech sa vývojári aplikácií snažia koľko len chcú, aplikácie na komáre jednoducho nemajú vplyv.

komare v bratislave
Vojnu s komármi skôr ukončí overený repelent podľa vlastného výberu

Rada pre vás teda je, aby ste, v prípade, že s krvilačnými potvorami vediete vojnu už celý mesiac, radšej zašli do drogérie a kúpili si poriadny repelent. Pri militantov môže byť riešením granát, ale najprv si vypýtajte schválenie od susedov :) V každom prípade aspoň už viete, že váš smartfón riešením nie je.

Komáre v Bratislave

Aj hlavné mesto opäť bojuje s komármi. Rovnako ako aj minulý rok. Chemické postreky nechce použiť v žiadnom prípade, spolieha sa ekologickejšie metódy. Bratislava o boji s komármi informovala priamo na svojom Facebooku. Máte aj vo vašom meste problém s komármi? Dajte nám vedieť dole do komentárov ohľadom účinných tipov, ako sa ich zbaviť.

komare v bratislave

18.7.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+