MojAndroid

V roku 2017 prišla na trh americká spoločnosť Apple s prvým smartfónom, ktorého cenovka prekročila hranicu 1 000 €. Vtedy to bola pre zákazníkov neuveriteľne vysoká cena. Dnes sa už ceny niektorých vlajkových lodí pohybujú až na hranici 1500 €.

S postupom času určite môžeme očakávať ešte väčší nárast cien. Pre tých, ktorí zarábajú veľa peňazí to nebude problém, ale čo ostatní? Portál SamMobile poskytol informácie o tom, koľko hodín musia obyvatelia krajín odpracovať na to, aby si mohli dovoliť nový smartfón Samsung Galaxy S22.

V ktorých krajinách si ľudia najrýchlejšie zarobia na nový smartfón Galaxy S22?

Za zmienku určite stojí, že obyvatelia Egypta pri navýšenej cene novinky Galaxy S22, ktorá je 1 028 $ a nízkej hodinovej mzde musia odpracovať približne 1 095 hodín na to, aby si mohli dovoliť tento smartfón. Vo švajčiarsku je zarobiť na takýto drahý smartfón omnoho jednoduchšie. Švajčiarom pri priemernej mzde v krajine stačí pracovať len 32 hodín počas 4 dní.

Ďalšie krajiny v zozname sú Ukrajina, Indonézia, Filipíny, Maroko a Jordánsko, kde si musíte na kúpu novinky odpracovať 92, 85, 79, 68 a 52 dní na 8 hodinových smenách. Na horných priečkach sa nachádzajú krajiny, ako Spojené štáty americké, Singapur, Austrália, Nórsko a Dánsko. V týchto krajinách sa počet odpracovaných dní na nákup novinky od Samsungu pohybuje okolo šiestich dní.

Samsung Galaxy S22
Samsung Galaxy S22 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Všetky zverejnené informácie sa samozrejme týkajú priemernej hodinovej mzdy v krajinách. Možno aj kvôli takýmto štatistikám sa spoločnosť Samsung správa k jednotlivým krajinám a obchodom v nich rozdielne.

Je to samozrejme logické, že sa bude spoločnosť primárne zameriavať na krajiny, kde ľudia nemajú problém minút 1 000 $ za smartfón. V tabuľke nižšie si môžete overiť údaje o viacerých krajinách, vrátane Slovenska, v počte odpracovaných hodín potrebných na kúpu smartfónu Samsung Galaxy S22.

Krajina Počet hodín 
Egypt 1 095
Ukrajina 790
Maďarsko 268
Poľsko 250
Čína 241
Slovensko 238
Česko 140
Spojené kráľovstvo 92
Rakúsko 79
Kanada 75
Nemecko 75
Dánsko 61
Luxembursko 40
Švajčiarsko 34

Náš tip
Na Androidy útočí nebezpečný vírus. Vydáva sa za obľúbenú aplikáciu

3.3.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+