MojAndroid

Ako sme už v predchádzajúcom článku napísali, užívateľov OS Android pribúda rýchlejšie ako populácia v USA. Na tento pre Microsoft nemilý úkaz sa rozhodli majitelia spomínanej spoločnosti rázne zakročiť. Ako zverejnila stránka www.zdnet.com, Microsoft zaplatí výrobcovi mobilných telefónov Nokia viac než miliardu Amerických dolárov za propagáciu a distribúciu OS Windows Phone 7 vo svojich zariadeniach. Zákulisné šumy tiež hovoria, že Nokia si vybrala Windows Phone 7 z dôvodu menšieho počtu telefónov, na ktorý je distribuovaný spomínaný OS  a tým dá viac vyniknúť telefónom zo svojej vlastnej dielne.

Viac ako zarážajúce je to, že sa Microsoft zúfale pokúša presadiť svoj produkt na trhu a Nokia odsunie svoj operačný systém Symbian na druhú koľaj. Spojí sa aj so svojim trhovým rivalom, aby spomalili vývoj a popularitu open source operačného systému od Google.

Myslíte si, že tento krok Nokie budu sláviť úspech?

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+