MojAndroid

Smartfóny prinášajú každým rokom nové funkcie, výkonnejší hardvér, lepší fotoaparát či iné novinky, no jednou z oblastí, kde je pokrok viditeľný najmenej, je kapacita vnútornej pamäte. Ak sa pozrieme napríklad na dnes štandardnú veľkosť 16 GB zistíme, že postupom času sa dokonca skutočná kapacita dostupná pre používateľa čoraz viac zmenšuje. Môžu za to vo veľkej miere softvérové úpravy resp. používateľské nadstavby výrobcov a doplnkové aplikácie. Veľmi dobre zobrazuje aktuálnu situáciu portál Which? Tech Dailyktorý porovnal dostupné voľné miesto v aktuálnych smartfónoch.

volna pamat android

Lídrom v uvádzanom porovnaní je konkurenčný model iPhone 5C, ktorý ponúka 12,60 GB miesta pre používateľa. Ak sa však pozrieme výhradne na Android zariadenia zistíme, že práve Google Nexus 5 poskytuje “najväčšiu” slobodu. Na druhom mieste je to Sony Xperia Z1, ktorá má voľných 11,43 GB a ako ste možno očakávali, Samsung je na tom najhoršie. Pamäť vlajkovej lode Samsung Galaxy S4 je okresaná takmer o polovicu svojej kapacity. Samsung je však poistený voči negatívnym postojom svojich používateľov prítomnosťou slotu pre micro SD kartu, ktorou si pamäť jednoducho rozšírite. Horšie sú teda na tom zariadenia, ktoré nepodporujú pamäťové karty.

Ak si však môžete pamäť rozšíriť pomocou pamäťových kariet, záleží teda na tom, akú kapacitu vám ponúknu od výroby ? Určite budete súhlasiť s tým, že nie je fér ak za svoje peniaze nedostanete priestor, aký ste očakávali, alebo aký vám výrobca prisľubuje. Aký je vás názor na vnútornú pamäť ? Koľko voľného miesta ponúka vaše zariadenie ?

Zdroj: pocketnow

25.1.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+