MojAndroid

Iba včera sme vám priniesli zaujímavé štatistiky používania aplikácií ľuďmi po celom svete. Hoci v rozvinutých krajinách už tento “boom” doznieva, aplikácie využívame stále. Hoci ich nesťahujeme v takých veľkých množstvách ako pred niekoľkými rokmi, trávime nimi stále viac času. Okrem toho, rozvojové krajiny ďalej posúvajú počty stiahnutých aplikácií za rok na stále vyššiu úroveň, a tak v celkovom meradle rastie aj tento ukazovateľ. Ako sa ale zmenilo naše správanie za posledné roky?

Možno si pamätáte na svoj prvý Android smartfón, alebo na akýkoľvek smartfón spred piatich rokov. Aplikácie vtedy zažívali skutočne skvelé obdobie a prakticky každý týždeň sa objavil nejaký nový titul, ktorý mal potenciál zmeniť spôsob, akým používame naše zariadenie. Samozrejme, nápady vývojárov sa postupne vyčerpali. Hoci takéto aplikácie stále vznikajú, zďaleka to už nie je v takom množstve ako kedysi. Dnes už ide často iba o iteratívne zlepšenia prípadne grafické zmeny ovládania alebo prostredia. Revolučných aplikácií je stále menej.

Aj vďaka tomu možno poklesol počet aplikácií, ktoré máte nainštalované vo svojom smartfóne. Pravdepodobne ste si v priebehu rokov našli tituly, ktoré vám najviac vyhovujú a nové skúšate skutočne iba vtedy, ak je okolo nich veľa rozruchu. Alebo je to naopak a stále si inštalujete viac a viac aplikácií? V každom prípade sme zvedaví, koľko máte nainštalovaných aplikácií vy. Ako jednoduché meranie môže poslúžiť obchod Play. Prejdite do sekcie Moje aplikácie a hry a sčítajte prípadný počet dostupých aktualizácií s počtom nedávnom aktualizovaných aplikácií s počtom všetkých ostatných titulov. Ako vidíte na priložených screenshotoch, v našom prípade je to 85 aplikácií. Samozrejme, toto číslo sa môže líšiť aj kvôli množstvu predinštalovaných aplikácií v niektorých zariadeniach, no ako hrubý ukazovateľ to môže stačiť. Podeľte sa s nami a ostatnými čitateľmi o váš výsledok a dajte nám vedieť, ktoré aplikácie používate najčastejšie.

22.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+