MojAndroid

Projekt multimediálneho centra XBMC určite už poznáte. Dostupný je totižto nielen na počítačoch s Windowsom, OS X a Linuxom, ale aj na smartfónoch a tabletoch s operačným systémom iOS a Android. Dnes ho pravdepodobne poznáte pod označením Kodi. Doteraz išlo v rámci projektu len o čisto softvérovú záležitosť, no to sa mení. Tím stojaci za vývojom multimediálneho centra totižto predstavil svoju vlastnú skrinku pre Raspberry Pi.

Malá skrinka, ktorá sa predáva za približne 20 dolárov, dokáže premeniť lacný mini počítač Raspberry Pi na atraktívne multimediálne centrum. Samozrejme, ide iba o vizuálnu stránku veci, o chod samotného softvéru sa stará už hardvér použitý v dobre známom Raspberry Pi. Skrinka je pritom zhotovená pomerne precízne a primárne je vyrobená z hliníku. Saši funguje zároveň ako pasívny chladič, pričom lepší odvod teplého vzduchu má zabezpečiť aj zabudovaná ventilácia v spodnej časti skrinky.

Skrinka sa bude zatiaľ vyrábať len v limitovaných množstvách, ak bude ale záujem o ňu dostatočne vysoký, plánujú vyrobiť ďalšie. Vývojársky tím časť ziskov z predaja skriniek venuje organizácii na výskum rakoviny.

Zdroj: theverge

24.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+