MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Výdrž batérie

Vstavaná batéria má kapacitu 3000 mAh a poskytuje dostatok energie aj k niekoľkým dňom chodu na batériu. Samozrejme, bude záležať najmä od toho, ako budete Kodak Ektra využívať. 24 hodín prevádzky však zvládne ľavou zadnou. My sme na jedno nabitie dokázali fungovať aj dva dni, pričom pre pripojenie k internetu sme používali výhradne 4G sieť. S telefónom sme robili všetky bežné činnosti, od prehliadania webových stránok, komunikáciu prostredníctvom e-mailov, zdieľanie internetového pripojenia cez WiFi hotspot, až po streamovanie hudby cez Spotify. Pri nie príliš náročnom využívaní sme sa s výdržou dostali bez akýchkoľvek problémov cez dva pracovné dni s tým, že obrazovka bola zapnutá približne 3 hodiny. Pochváliť musíme najmä pohotovostný režim, v ktorom Kodak Ektra spotrebuje len minimum energie – pri zapnutom Pohotovostnom režime pre inteligentnú úsporu energie.

kodak-ektra-10

Záverečné hodnotenie: Kodak Ektra nie je pre každého

Kodak Ektra je podľa nás výnimočný smartfón. Možno ani nie tak pre jeho funkcie a výbavu, ako skôr pre jeho dizajn a netradičnú konštrukciu. Smartfón so vzhľadom fotoaparátu sa predsa len tak často nevidí. Otázne ale ostáva, koho osloví. Pri pohľade na špecifikácie a ponúkané funkcie, nejde určite o žiadnu revolúciu, a to platí aj pri pohľade na odporúčanú cenu – 529 eur je v tomto prípade podľa nás viac ako by sme očakávali. Napriek tomu je Kodak Ektra zaujímavý prístroj, ktorý však určite nie je určený pre každého.

Plusy:

  • Netradičný vzhľad a dizajn
  • Kvalita fotografií
  • Dostatok výkonu

Mínusy:

  • 4K video sa nedá prehrať na PC ani v Youtube
  • Cena mohla byť nižšia
  • Len základné funkcie OS – žiadna nadstavba 
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
13.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+