MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Displej a Multimédiá

Displej má rozlíšenie Full HD, má 5-palcov a je typu IPS. Vlastnosti displeja sú priemerom triedy. Ponúka obstojné, aj keď trochu chladnejšie farby, a výborné pozorovacie uhly. Pochváliť musíme výsoký jas a dobrú čitateľnosť vo vonkajších prostrediach. Naopak, zobrazenie bielej trpí modrým nádychom v spodnej časti displeja. Úroveň jasu je regulovaná automaticky, pričom výrobca ponúka aj niekoľko funkcií pre vylepšenie obrazu. Nájdete tu teda MiraVision pre lepšie vizuálne efekty, či ClearMotion pre hladšie prehrávanie videa. Žiaľ, nenájdete tu žiadne nastavenia pre zmenu vyváženia bielej farby.

kodak-ektra-8

Reproduktor je umiestnený za veľkou mriežkou v spodnej časti zadnej strany. Vďaka jeho pozícii nedochádza k stlmeniu hlasitosti ani po položení na stôl alebo pri nosení vo vrecku nohavíc. Druhá vec je, že jeho zvukový prejav patrí skôr k podpriemeru triedy. Hlasitosť je v poriadku, problémom je skôr absencia basov a skreslenie pri vyšších hlasitostiach. Počúvanie cez 3,5 mm audio jack je v poriadku a nevybočuje zaužívaným štandardom.

Multimediálne aplikácie v Kodaku Ektra tiež nemajú veľké zastúpenie. Podobne ako mnohí výrobcovia, aj Kodak sa rozhodol ísť jednoduchšou cestou a použil aplikácie, ktoré ponúka Google. Výnimkou je Galéria, ktorá pochádza priamo od výrobcu. Jej dizajnové spracovanie síce nepatrí k tým najkrajším, no ponúka niekoľko zaujímavých funkcií, vrátane integrácie funkcií aplikácie Snapseed. Samotné úpravy však nie sú až tak výnimočné a nájdeme ich aj v iných zariadeniach, prípadne aplikáciách dostupných v obchode Play. Čo sa týka hudobného prehrávača, ten nahradila Hudba Play.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
13.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+