MojAndroid

Zatiaľ čo originál hry Flappy Bird aj napriek stiahnutiu zo všetkých obchodov s aplikáciami aj naďalej zarába svojmu majiteľovi pekné peniaze, na verejnosť sa dostalo niekoľko jeho klonov, ktoré pre hráčov môžu byť nebezpečné. Ich inštaláciou totižto môžete potvrdiť zasielanie platených SMS alebo môžete autorom dovoliť pristupovať ku vašim citlivým dátam. Aplikácie s malwarom sa objavili najmä na trhu v Rusku a vo Vietname.

flappy-bird-malware

Na potenciálne nebezpečenstvo upozornila spoločnosť Trend Micro, ktorá náhodne niekoľko z titulov skúmala. Okrem platených SMS správ sú vraj ohrozené aj vaše osobné dáta vo forme telefónneho čísla, Gmail účtu alebo informácií o operátorovi. Je preto veľmi dôležité vždy pred inštaláciou skontrolovať povolenia aplikácie a jej právomoci. Riešením by tiež mohol byť kvalitný antivírusový program, ktorý by mal riziko tohto rázu ihneď detekovať. Najlepšou ochranou však aj naďalej ostáva prevencia.

Náš tip
Stresujúca hra Flappy Bird zarobí denne 50 000 dolárov

Zdroj: AndroidCommunity

12.2.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+