MojAndroid

Ako si vychladiť domácnosť bez toho, aby ste boli neustále ovievaní studeným prúdom vzduchu? Samsung prichádza s riešením v podobe klimatizácie Samsung Windfree AR 9500M, ktorá váš domov udrží v želanej teplote práve bez toho, aby na vás fučal ľadový vietor. Obsahuje totiž vyspelú technológiu Windfree. Klimatizáciu môžete ovládať aj pomocou aplikácie Smart Home.

Partneri tohto VIDEOblogu sú Samsung Electronics a Clima Studio

Klimatizácia Samsung Windfree AR 9500M je výnimočná svojou konštrukciou. Na prednom paneli je 21-tisíc mikrootvorov, cez ktoré jemenjšie prúdi vzduch a človek tak nie je priamo ofukovaný. So zariadením je však možné klimatizovať aj cez lamelu. Pri 2-fázovom ochladzovaní si predchladíte priestor pomocou lamely a akonáhle je dosiahnutá želaná teplota v priesotre, lamela sa zastaví a je použitá technológia Windfree.

Konštrukcia vnútornej jendotky má trojuholníkový dizajn, takže sa dosiahla väčia plocha pre nasávanie vzduchu – a aj pre vyfukovanie vzduchu. Domácnosť sa dá teda rýchlejšie vyklimatizovať. Klimatizačná jednotka sa skladá klasicky z dvoch častí – z vonkajšej, ktorú tvorí kondenzátor a z vnútornej, teda z výparníku. Pozrite si náš VIDEOblog a dozviete sa viac:

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Aplikácia Smart Home

Klimatizácia sa dá ovládať infra ovládačom, ale aj pomocou aplikácie Smart Home. Pomocou nej sa dajú ovládať aj iné výrobky Samsung. Na začiatok si treba jednoduchými krokmi pridať zariadenie do aplikácie. Potom použijete diaľkový ovládač a podržíte tlačidlo Časovač. Aplikácia zistí prítomnosť klimatizačnej jednotky a vy potom zadáte heslo do vašej domácej WiFi. No a teraz môžete veselo využívať všetky funkcie.

Verzia: 3.1072.19.203
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.1072.19.203
Aktuálna cena: Zdarma

Klimatizáciu môžete vypnúť a zapnúť, prepínať režimy, meniť teplotu, smer ovievania či intenzitu klimatizácie. Nachádza sa tu tiež režim Auto, ktorý automaticky chladi ked je v miestnosti teplo a zohrieva, keď je zima. Samozrejme, klimatizácia Samsung Windfree AR9500M vie okrem chladenia aj zohrievať váš domov. Tiež sa je tu možné nastaviť časové harmonogramy chladenia. Takto si svoju domácnosť vyklimatizujete napríklad ešte pred príchodom domov z práce, alebo sa vám počas noci automaticky stlmí. Zaujímavou funkcionalitou je aj sledovanie spotreby energie klimatizácie.

Ak máte v byte viacero klimatizačných jednotiek, môžete ich spomínanými krokmi pridať do aplikácie a samostatne sa tak starať o jednotlivé miestnosti. Klimatizácie si môžete nazvať podľa seba a budete presne vedieť, koľko stupňov máte v rôznych izbách. Pomocou šikovnej appky sa dá narábať s klimatizáciou nie len z domu, ale aj nadiaľku. Aplikácie je dostupná pre platformy Android a iOS.

Navyše, v aplikácii si môžete skontrolovať využitie filtra. Okrem profesionálnej servisnej údržby si svoju klimatizáciu dokážete v dobrej kondícii veľmi jednoducho udržiavať aj sami. Klimatizácia vám bude vďakčna, keď raz za dva až tri mesiace poumývate snímateľné časti vnútornej jednotky.

Cena závisí od riešenia

Cenu za klimatizáciu je možné stanoviť len veľmi orientačne. Cena závisí od riešenia, resp. od potrebného výkonu v priestore, ďalej od počtu vnútorných jednotiek napojených na jednu vonkajšiu jednotku, od použitého materiálu, dĺžok trás a náročnosti montáže.

Najbežnejšie používaná klimatizácia, ktorá postačuje pre vychladenie jedného priestoru veľkosti cca 35m2 je monosplit:

SAMSUNG RAC = AR12MSPXBWKNEU + AR12MSPXBWKXEU (jedna vnútorná + jedna vonkajšia jednotka) vo výkone 3,5kW, cena 1.070€ s DPH + cca 350€ jednoduchá montáž

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+