MojAndroid

Online banka Zuno sa ako tretia banka na Slovensku pridala k jednoduchému a rýchlemu spôsobu prevodu peňazí na účet pomocou služby VIAMO. Klienti tejto banky tak môžu od dnešného dňa svoje platby posielať priamo cez aplikáciu Viamo, ktorá je dostupná v obchode Play už niekoľko dní.

Platby za obed či vrátenie drobných kolegovi už nemusia klienti online banky riešiť v hotovosti. Bez nutnosti znalosti čísla účtu príjemcu tak môžu klienti posielať peniaze úplne jednoducho a bezplatne, len vďaka svojmu mobilu. „Jednoduché, rýchle a efektívne služby patria k online banke a Viamo takou službou rozhodne je. Naši klienti sa nás viac než rok pýtali, či o Viamo uvažujeme a my sme im skrátka vyhoveli,“ hovorí Peter Lakata, riaditeľ marketingu a obchodu v online banke Zuno. „Prevody medzi účtami patria k najčastejším transakciám klientov Zuno, preto predpokladáme, že Viamo sa stretne s veľmi pozitívnym ohlasom.

Služba Viamo funguje na Slovensku viac ako 1 rok a za ten čas si ju osvojilo viac ako 70 tisíc užívateľov, ktorí vykonali 406 tisíc transakcií v hodnote 7 miliónov eur. Posielanie peňazí cez Viamo je bezplatné, stačí ak si klient stiahne do svojho smartfónu aplikáciu a môže posielať peniaze na akýkoľvek účet. Prostredníctvom aplikácie Viamo je dnes možné platiť aj u mnohých slovenských obchodníkov, e-shopoch, dokonca aj za taxík. Stačí si spustiť aktuálnu verziu aplikácie a vybrať si zo zoznamu obchodníkov a nadácií, prípadne nasnímať Viamo QR kód obchodníka.

Zuno viamo3 zuno viamo2 zuno viamo

Viamo je jednoduchá a bezpečná aplikácia. Klient si pri odosielaní vyberie príjemcu, zadá požadovanú sumu a potvrdí ju osobným PIN kódom. Cez Viamo môžu klienti previesť peniaze na účet príjemcu aj v prípade, ak jeho banka túto službu v ponuke nemá. Príjemca nemusí vlastniť ani smartfón, stačí ak má funkčné telefónne číslo.

Aplikácia aj prevody cez Viamo sú pre klientov Zuno bezplatné, maximálna výška transakcie cez Zuno Viamo je 200 eur.

16.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+