MojAndroid

Kauza Huawei a USA sa pomaly začína prejavovať aj v záujme zákazníkov o smartfóny značky Huawei. Podľa posledných informácií výraznejšie klesla popularita smartfónov čínskej spoločnosti na stránkach, ktoré sa zaoberajú porovnávaním cien či predajom smartfónov. Jednou z najväčších je aj PriceSpy. Tá zahŕňa dáta z európskych krajín, hlavne z Nórska, Fínska, Francúzska, Švédska či Spojeného kráľovstva. Podobná situácia však pravdepodobne vládne vo väčšine krajín sveta. O smartfóny značky Huawei klesá záujem.

Menší počet klikov na Huawei smartfóny sa musel prejaviť vo viacerých klikoch na zariadenia iných značiek. Vyzerá to tak, že najviac z toho profitovali Xiaomi a Samsung. Počet kliknutí na smartfóny týchto výrobcov sa zvýšil o 19, resp. 13 percent. S Huaweiom pomaly prestávajú spolupracovať dôležití dodávatelia hardvéru, ale aj softvéru, na čele s Googlom. Jedná sa o americké spoločnosti, ktoré dostali od vlády zákaz spolupráce s Huaweiom.

Situáciu okolo Huawei aj naďalej sledujeme. Všetky dôležité informácie o kauze Huawei a USA sa môžete dozvedieť po kliknutí na tento odkaz.

Náš tip
Máte Huawei alebo Honor: Aký osud čaká značku na Slovensku? Poznáme vyjadrenia operátorov

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+