MojAndroid

Na rôznych internetových portáloch, venujúcich sa Androidom, sa objavili správy o novej verzii Android 3.0 s kódovým označením Gingerbread (perník). Nástroje pre vývojárov by sa mali dostať k programátorom už behom budúceho týždňa. Nová funkcionalita a rozšírené API by mohli poodhaliť nové vlastnosti chystaného upgradu.

Portál Android Police podotkol, že po vydaní Froya 2.2 dňa 20. mája to vyzerá, že nová verzia Androidu bude vydaná každých 6 mesiacov. Ak sa toto tvrdenie ukáže pravdivým, tak nás od vydania Androidu 3.0 delí ešte viac ako 5 týždňov.  Ďalší portál dal do pozornosti, že nové “okrúhle” verzie boli vydané vždy na jeseň – Android 1.0 na jeseň 2008, Android 2.0 na jeseň 2009. Bude Android 3.0 realitou jesene 2010?

Stránka Android and Me tvrdí, že hlavným vylepšením verzie 3.0 budú video hovory a “zmenia spôsob, akým používame mobilné telefóny.” Vyzerá to tak, že Google urobí Google Talk Video súčasťou Android platformy, aby ho používatelia mohli využič namiesto aplikácií ako Qik a podobne.

Toto všetko môžu však byť iba klebety. Čo myslíte?

18.10.2010

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+