MojAndroid

Takmer všetky smartfóny používajú v dnešnej dobe veľké obrazovky a s tým súvisiacu softvérovú klávesnicu. Ešte v čase, kedy sa smartfóny len začali rozbiehať, boli  vyvolávané búrlivé diskusie o tom, aké nepohodlné je písanie na obrazovke displeja, v porovnaní s klasickou hardvérovou klávesnicou. Vtedy si mnoho softvérových firiem uvedomilo veľký potenciál na trhu a začali pracovať na inováciach, ktoré prinesú používateľom smartfónov pohodlné písanie. Jednou takou bola aj spoločnosť Swype Inc., založená Cliffom Kushlerom and Randym Marsdenom v roku 2003, ktorá pracovala na skutočne zaujímavej metóde vkladania textu prostredníctvom pohybu prstov. Aplikácia doteraz nebola dostupná v obchode Google Play, no používatelia ju mohli získať ako beta verziu z domovských stránok. Potom, čo Swype získala v októbri 2011 spoločnosť Nuance Communications, za približne 100 miliónov dolárov, aplikácia sa po prvýkrát dostala do obchodu Google Play.

Swype alternativna klavesnica Android

Medzičasom boli však predstavené aj konkurenčné riešenia, ktoré využívali veľmi podobný spôsob zadávania textu na obrazovke. Sú to hlavne SlideIt a SwiftKey, no aj natívny Android vo verzii 4.2.2 ponúka veľmi podobné riešenie. Swype však sľubuje veľmi pokročilú predikciu slov a spomínaná akvizícia priniesla svoje ovocie v podobe diktovania textu (Dragon Dictation). V obchode Goole Play sa nachádzajú dve verzie. Trial verzia ponúka všetky funkcie platenej verzie na 30 dní zadarmo, čím používateľ získa možnosť vyskúšať takúto metódu zadávania textu. Platená verzia stojí v čase písania článku len 0,76 €, čo je uvádzacia cena, ktorá bude neskôr zvýšená.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: 1,09 €
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: 1,09 €

Ak Swype ešte nepoznáte, pre jednoduchšiu predstavu ako to celé funguje si pozrite priložené video.

Zdroj: androidpolice

24.4.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+