MojAndroid

Ako je známe, Google rád schováva prekvapenia vo forme tzv. „easter eggs“ do svojich produktov a jedno takéto malé tajomstvo sa nachádza aj v klávesnici z čistého Androidu, ktorá bola nedávno pridaná do obchodu Google Play. Týka sa nastavenia niekoľkých odlišných tém, ktoré nie je zložité nájsť a aktivovať.

Android klávesnica témy 2

Jediná vec, ktorá je k tomu potrebná, je nejaký alternatívny launcher, napríklad známy Nova Launcher. Keď máte nainštalovaný a aktívny takýto launcher, podržte dlhšie prst na displeji a vyberte možnosť „Shortcuts“ a potom voľbu „Activities“. V menu, ktoré sa objaví, vyberte „Google Keyboard“ (môže byť tiež uvedená ako „Android Keyboard“, alebo „AOSP“) a potom možnosť „Android Keyboard Debug Settings“. Keď to urobíte, na vašej domovskej obrazovke sa vytvorí skratka, ktorá povedie k rozšíreným nastaveniam Android klávesnice, kde sa dajú vyberať témy.

Android klávesnica témy

Na výber sú štyri základné témy – Basic (čo je téma zo starších verzií Androidu pred Gingerbread), Stone, GingerbreadIce Cream Sandwich (klávesnica z ICS a vyšších verzií). Basic má navyše možnosť normálneho a vysokého kontrastu a Stone bežné alebo hrubé písmo.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: phonearena.com

7.9.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+