MojAndroid

Nieje nič neobvyklé, keď je nejaká aplikácia odstránená z obchodu Google Play spoločnosťou Google. Väčšinou je to z dôvodu malvéru alebo nejakého iného škodlivého kódu v aplikácii. Občas je ale dôvodom funkcia, ktorá narúša obchodný model spoločnosti Google. Je to aj prípad odstránenej aplikácie Kiwi browser.

Dôvodom odstránenia bolo nové rozšírenie, ktoré umožňovalo tomuto internetovému prehliadaču prehrávať YouTube videá na pozadí. Vďaka tomu ste mohli napríklad počúvať hudobné videoklipy z Youtube aj v inej aplikácii. Takáto funkcia porušuje pravidla spoločnosti Google, ktorá umožňuje prehrávanie YouTube videí na pozadí len používateľom s prémiovým účtom cez oficiálnu aplikáciu. Tvorca aplikácie Kiwi Browser, Arnauda Granale, tvrdí, že týmto krokom Google chráni trhový podiel svojho prehliadača Google Chrome. Podľa Arnauda aj samotný Google Chrome vo svojej podstate vďaka rozšíreniu Desktop checkbox umožňuje prehrávanie videí na pozadí, rovnako tak Brave Browser, Firefox alebo Opera a mali by byť teda rovnako odstránené z Google Play. Arnaud momentálne spolupracuje s Googlom na riešení tohto problému.

Náš tip
Google Pixel 3a/3a XL oficiálne: Prémiové fotenie v strednej triede | Google I/O 2019
8.5.2019
Zdroj: AndroidPolice
  • Dano

    A ide u nás vôbec mať ten prémiový účet?
    Ešte že Samsung zvláda prehrávanie aspoň na popredí v malej obrazovke a zbytok displaya mám voľný pre iné aplikácie…

  • Už je zasa späť!

  • Ja osobne používam na prehrávanie Youtube na pozadí appku Youtube Vanced. Je to prakticky normálna Youtube appka ibaže niektoré prémiové funkcie má odomknuté zdarma.

+